• Konkurs Recytatorski

          • Ze strony www.wagrowiec.um.gov.pl

            Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu rozstrzygnął się Konkurs Recytatorski, zorganizowany, by upamiętnić Światowy Dzień Poezji oraz by uczcić przypadającą w tym roku 90. rocznicę urodzin Mirona Białoszewskiego. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 32 uczniów wytypowanych przez szkoły ponadpodstawowe: Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu, Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec, Gimnazjum nr 3 Gminy Wągrowiec im. Henryka Sienkiewicza w Rąbczynie, I LO w Wągrowcu, ZSP nr 2 im. ppłk. dr. Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu oraz szkoły podstawowe: Szkołę Podstawową nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wągrowcu i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łeknie.
            Mimo, że twórczość Mirona Białoszewskiego (poety, prozaika, dramatopisarza i aktora) nie należy do najłatwiejszych, to poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, co podkreślało jury tej rywalizacji w składzie: Elżbieta Muszyńska, Bożena Skrentna, Ewa Byczyńska i Karol Kruś.
            Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów kl. V i VI szkół podstawowych i młodzieży szkół ponadpodstawowych.

            Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych rywalizacja była wyjątkowo wyrównana i stała na bardzo wysokim poziomie. Po długiej debacie tytuł Mistrza Recytacji 2012 jury przyznało Agacie Ratajczak z Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec im. Marii Konopnickiej, II miejsce zajęła uczennica I LO w Wągrowcu Karolina Marks, dwa równorzędne III miejsca przypadły: Karinie Urban (Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu) i Małgorzacie Galasińskiej (ZSP nr 2 w Wągrowcu), natomiast wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Marta Tyrakowska z Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, laureaci – nagrody rzeczowe, a Mistrzowie Recytacji 2012 dodatkowo zostali udekorowani stosownymi szarfami.

          • Konkurs Recytatorski

          • 10 marca w Wągrowcu odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski "Między Wierszami". Były to też eliminacje do etapu rejonowego Konkursu Wojewódzkiego. Nasze uczennice wypadły znakomicie:

            I miejsce zajęła Marta Tyrakowska z klasy 2a

            II miejsce przypadło Kornelii Kuklińskiej z klasy 2b

            III miejsce ex aequo Zuzanna Babicz - klasa 1b i Agata Ratajczak - kl  3c

            Wyróżnienie otrzymała natomiast Karolina Grochowska z klasy 2b.

          • Do trzech razy sztuka

          • W miniony piątek do naszych trzech laureatek dołączył laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego - KORNEL KRASICKI. Do części pisemnej przystąpiło 27 uczniów z całej Wielkopolski. Do części ustnej zakwalifikowały się 23 osoby. Kornel zdobył 45,5 pkt  na 50 możliwych i został laureatem, co zwalnia go z egzaminu gimnazjalnego z języka nowożytnego. Kornel już po raz trzeci próbował swoich sił w konkursie i tym razem się udało.

          • Laureatka z języka polskiego

          • 10 marca w Poznaniu w Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Laureatką tego konkursu została Weronika Łasut z klasy 3b.

          • Konkurs fotograficzny

          • Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie zorganizował zimą I Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Uchwyć zimę". Co ciekawe zarówno pierwsze, jak i trzecie miejsce przyznano fotografiom zrobionym przez Paulinę Ksycką z klasy 1a.

          • Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

          • 28 stycznia odbył się w Poznaniu Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim "Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej". W konkursie wzięło udział pięcioro naszych uczniów. Dwoje z nich: Grzegorz Kaszuba z klasy 2b i Martyna Jazgar z klasy 3b zostali laureatami konkursu. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Wiolety Szafran.

          • Kawiarenka walentynkowa

          • Rada Rodziców kolejny już raz zorganizowała Kawiarenkę, tym razem z okazji zbliżających się Walentynek. Za złotówkę można było zjeść pyszne ciastka i wypić czekoladę na gorąco. Ciastka rozeszły się w szybkim tempie, a długie kolejki ustawiały się na każdej przerwie. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na cele szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom za upieczenie ciast, a trzem dzielnym mamom za sprawną i miłą obsługę w Kawiarence.

          • Laureatki Konkursu Biologicznego

          • 3 lutego 2012 roku uczennice: Agnieszka Ryska - kl. 3a, Agata Ratajczak- kl. 3c, Daria Kośmicka - kl. 3c i Karolina Grochowska - kl. 2b, wzięły udział w etapie wojewódzkim Wojewódzkeigo Konkursu Biologicznego. Odbył się on w Gimnazjum nr 9 w Poznaniu. Test pisało 220 finalistów. Laureatami zostały 23 osoby, w tym dwie nasze uczennice: Agnieszka Ryska (43 pkt) i Karolina Grochowska (42pkt). Laureatki są zwolnione z części matematyczno - przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego. 

          • Euro Week Szkoła Liderów

          • Długopole Zdrój 10 – 14 marca 2012r.

                  

            Pięcioro uczniów Martyna Jazgar, Mikołaj Grzechowiak, Michał Hewanicki, Marcin Kubale, Tomasz Woźniak wraz z panią Dorotą Kuryłowicz wybrało się na przygodę z językiem angielskim na Euro  Week do Długopola Zdrój.

            Wielu określa ten czas jako najlepszy obóz w życiu. Podsumowując pobyt większość stwierdzała, że był wspaniały a to przede wszystkim dzięki ludziom, którzy prowadzili zajęcia i atmosferze, którą potrafili stworzyć oraz zaangażowaniu młodzieży, która chciała aktywnie w tym programie uczestniczyć.

            Program był bardzo bogaty. Każdego dnia wiele było prezentacji państw: Turcji, Litwy, Indonezji, Argentyny, Niemiec, Finlandii, Nepalu i Wietnamu. Prezentacje zawierały filmy, muzykę oraz gry i tańce poszczególnych krajów. Dzięki temu cały czas uczestnicy byli zajęci oglądaniem i działaniem.

            Większość  zajęć  odbywała się po angielsku, a więc każdy miał okazję doskonalić swoje umiejętności językowe. Również wolontariusze prowadzący zajęcia byli obcokrajowcami  i można było się z nimi porozumieć tylko po angielsku.  Oprócz tego uczestnicy rozwijali umiejętności współpracy w przypadkowo wybranych grupach. Każdy opowiadał o sobie, swojej miejscowości i okolicy, szkole oraz przygotował swoje wystąpienie podczas końcowych prezentacji grup.

            Przygoda rozpoczęła się we wtorek 10 stycznia, kiedy wyruszyliśmy pociągiem do Poznania, tam przesiedliśmy się na pociąg do Wrocławia, a we Wrocławiu na pociąg do Bystrzycy Kłodzkiej. Nie brakowało przygód w pociągu. Najpierw wszystkie legitymacje były bardzo dokładnie kilkakrotnie sprawdzane przez sympatyczną panią konduktor w pociągu do Poznania. Dzięki temu mieliśmy PEWNOŚĆ, że każda legitymacja jest ważna. Następna przygoda w pociągu do Wrocławia, gdy nasz pociąg spóźnił się 40 min a my spóźniliśmy się na przesiadkę. Poznaliśmy uroki budowy dworca we Wrocławiu. Szczęśliwie dotarliśmy jednak następnym pociągiem do Bystrzycy Kłodzkiej, skąd odebrali nas organizatorzy i busami zawieźli do Ośrodka Wypoczynkowego Aleksander w Długopolu Zdrój.

            Następny dzień minął wspaniale na uczestnictwie w rozmaitych prezentacjach. W czwartek 12 stycznia wybraliśmy się na wycieczkę do Kłodzka, gdzie zwiedziliśmy centrum miasta i twierdzę, której podziemna trasa robiła niezapomniane wrażenie. Baliśmy się, żeby ktoś w niej nie zginął, ponieważ zgodnie z opisem pana przewodnika 10% uczestników wycieczki tam zostaje(na szczęście nie z naszej grupy), ponieważ p zwiedzaniu twierdzy wszyscy wyruszyli na poszukiwanie pamiątek.

            Zwiedziliśmy również park zdrojowy położony obok naszego ośrodka i pijalnię wód zdrojowych.

            Każdy wieczór kończył się dyskoteką i wspólną zabawą. Wiele się nauczyliśmy od prowadzących zajęcia wolontariuszy jak również od siebie nawzajem.  Jeżeli będzie taka szansa, chcemy tam wrócić na kolejne przygody.

          • Zbiórka baterii

          • Od kilku lat nasza szkoła prowadzi zbiórkę baterii. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji, którą kieruje p. Piotr Kubale. Za każdą baterię szkoła zdobywa punkty. Wymieniane są one następnie na nagrody dla uczniów, którzy najaktywniej uczestniczyli w akcji m.in. MP4, MP3, gry, plecaki.

          • Kornel Krasicki w finale

          • Kornel Krasicki zdobył 90% na etapie rejonowym Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Ostatni etap odbędzie się 18 marca w Goethe Institut w Warszawie. Tym saym Kornel jest już finalistą dwóch konkursów z języka niemieckiego. Trzymamy kciuki za finały!

          • XIII Gimnazjada

          • Drużyna chłopców zdobyła III miejsce w piłce siatkowej na MIstrzostwach Powiatu Wągrowieckiego Szkół Gimnazjalnych.

             

          • Osiągnięcia na szczeblu rejonowym

          • Weronika Łasut, uczennica klasy 3b, przeszła pomyślnie etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego w Obornikach i zakwalifikowana została do etapu wojewódzkiego.

            Kornel Krasicki, uczeń klasy 3a, uzyskał również wymaganą liczbę punktów na etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego w Poznaniu i dostał się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu.

            Do etapu wojewódzkiego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dostały się aż 4 uczennice: Agnieszka Ryska z klasy 3a, Karolina Grochowska z 2b, Daria Kośmicka z 3c, Agata Ratajczak z 3c.

          • Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

          • 13 grudnia zorganizowałyśmy Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W spotkaniu wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 3 w Rąbczynie i Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec. Po krótkim przywitaniu wręczyłyśmy gościom cukierki i czapki Mikołaja. W pierwszym meczu wzięły udział dziewczęta. Drugi mecz rozegrali chłopcy. Ostatni mecz rozegrały grupy mieszane z obu gimnazjów. Turniej zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród w postaci piłek.Turniej zorganizowano w ramach projektu edukacyjnego. Turniej dla dziewcząt przygotowały: Kinga Roman, Dagmara Jaroszek, Karolina Grochowska, Kornelia Kuklińska, Eliza Cegłowska, Jagoda Kapuścińska, Agata Rulińska. Turniej dla chłopców przygotowały: Justyna Kosmowska, Kamila Urbańska, Klaudia Witt, Magda Jahnz, Beata Krychowska, Marta Osińska.

          • Kolędowanie

          •  21 grudnia uczniowie z opiekunem p. Lidią Hermann udali się do Starostwa Powiatowego, gdzie zagrali i zaśpiewali kolędy.

               

          • A tak było przed rokiem...

          • Zima 2011. Boisko pełne śniegu, autobusy nie dojeżdżały, a na wuefie jak zawsze aktywnie - odśnieżanie.

             

                                        

             

                               

          • Jasełka

          •  22 grudnia 2011 roku uczniowie naszego gimnazjum brali udział w świątecznych spotkaniach klasowych.  W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas "Jasełki".

          • IX Powiatowy Turniej

          •  ze strony  http://gim3wagrowiec.szkolnastrona.pl

            29 listopada w Gimnazjum nr 3 im.H.Sienkiewicza w Rąbczynie odbył się IX Powiatowy Turniej wiedzy łowiecko przyrodniczej „Pojedziemy na łów”. Turniej jest efektem współpracy szkoły z Kołem Łowieckim nr 32 „Jeleń” z Wągrowca oraz  Nadleśnictwem Durowo i odbywa się z okazji imienin patrona myśliwych  św. Huberta. W murach naszej szkoły witaliśmy gości: Przedstawiciela Starostwa Wągrowieckiego p. Małgorzata Klessa, Prezesa Koła łowieckiego 32 „Jeleń  p.Andrzeja Bydłowskiego, panów myśliwych i leśniczych: p.Feliksa Grykę, p.Kazimierz Łakomego, p.Karola Kozikowskiego, p. Zbigniewa Smykowskiego  p. Łukasza Łakomego, p. Roberta Wieczorka, p.Maciej Filuta, p. Barbarę Thomas – Trybus. Do konkursu przystąpili uczniowie gimnazjów naszego powiatu: Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec im.Marii Konopnickiej, Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach, Gimnazjum z Wapna, Gimnazjum z Morakowa. Uczestnicy konkursu powiatowego o godzinie 9.00 rozpoczęli zmagania od rozwiązywania testu, a następnie pod czujnym okiem komisji pracowali nad zadaniami praktycznymi: znajomość akcesoriów myśliwskich, rozpoznawanie głosów zwierząt, rozpoznawanie zwierzyny, znajomość kynologii psów myśliwskich, konkurencje dotyczące ściółki leśnej itp. Ostatnią konkurencją było „Polowanie na dzika” czyli – rzut lotką do wyciętej postaci dzika. Zadaniem każdej szkoły uczestniczącej w turnieju było wykonanie wcześniej i przywiezienie na konkurs zielnika „Drzew i krzewów lasów polskich”.

            I miejsce w IX Powiatowym Turnieju „Pojedziemy na łów” zdobyło Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec (drużyna w składzie Agnieszka Ryska, Agata Ratajczak), II miejsce Gimnazjum w Skokach, III miejsce Gimnazjum w Rąbczynie.  Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Koło Łowieckie nr 32 „Jeleń” z Wągrowca, Nadleśnictwo Durowo, Starostwo Wągrowiec. Oprócz tego uczniowie Gimnazjum z Rąbczyna w prezencie za tak owocną i wieloletnia współprace otrzymali wysokiej klasy mikroskop. 

            Na zakończenie odbyło się już tradycyjne ognisko z kiełbaskami, grochówka oraz była możliwość postrzelania z wiatrówki pod czujnym okiem panów myśliwych i leśników.

            Nad organizacją turnieju, sprawnym przebiegiem całości czuwała p. Katarzyna Sielewicz.(nauczyciel biologii i chemii w Gimnazjum Rąbczyn).

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
      • +48 693 782 882
      • ul. Kolejowa 14,
        62-100 Wągrowiec
        Poland
      • Dyrektor: Danuta Karczewska
        Wicedyrektor: Anna Brzezińska
      • Sekretariat czynny w godz. 7.45 - 15.15.
        Sekretariat obsługuje Katarzyna Ratajczak.