• Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

• W nowym roku szkolnym po raz drugi powitaliśmy klasę pierwszą i siódmą, natomiast pierwszy raz od wielu lat w murach naszej szkoły pojawiła się klasa czwarta.

Serdecznie witamy wszystkich nowych uczniów i uczennice!

• Warta harcerska w Bukowcu

• Wójt Gminy Wągrowiec pan Przemysław Majchrzak z Przewodniczącym Rady Gminy panem Jerzym Łukaszczykiem oraz delegacja z zaprzyjaźnionej gminy Polanka Wielka złożyli kwiaty w Bukowcu pod pomnikiem pomordowanych przez hitlerowców mieszkańców ziemi wągrowieckiej w asyście harcerek (Romy, Alicji i Kingi) ze 102 Wągrowiecka Drużyna Wędrownicza "Rudy", uczennic Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej. Na krótkiej uroczystości pojawiła się również rodzina jednego z zamordowanych. Wcześniej złożono kwiaty i upamiętniono pamięć poległych nauczycieli powiatu wągrowieckiego pod tablicą znajdującą się na budynku szkoły.

• Projekt powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać 2018”

• Projekt powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać 2018” - Obrazek 1Projekt powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać 2018” - Obrazek 2

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu uczestniczyli w projekcie powszechnej nauki pływania.

Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów klas I - III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”

• Dzień Języków Obcych

• Jak co roku odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, którego celem jest motywowanie uczniów do nauki języków obcych i uświadomienieimpraktycznego wykorzystania umiejętności językowych.Klasy siódme mały za zadanieprzygotować piosenkę po angielsku oraz prezentację o krajach niemieckojęzyczych, natomiast drugie gimnajzalne -również piosenkę po angielsku oraz reklamę produktu po niemiecku.