• Stach Przybyszewski – Europejczyk z Wągrowca (w 90. rocznicę śmierci)

• 23 listopada 2017 roku mija dokładnie dziewięćdziesiąt lat od śmierci Stanisława Przybyszewskiego, jednego z najpopularniejszych pisarzy przełomu XIX i XX wieku, który cieszył się (nierzadko jest tak do dzisiaj) wielką estymą w Niemczech, Rosji i Czechach. Przekornie już po zejściu z tego świata najmniej doceniano go w Polsce, a przysłużyli się temu dwaj główni twórcy „czarnej legendy” Stacha: proendecki filozof Wincenty Lutosławski oraz pisarz Tadeusz Boy-Żeleński, który w okresie krakowskim Przybyszewskiego przez kilka przyjaźnił się z nim, był pod jego wielkim wpływem, a nawet – co chyba nie dziwi – kochał się w Dagny Juel, którą Stach „przywiózł” do stolicy Małopolski.

• Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

• Do etapu rejonowego tego konkursu przeszli: Gabriela Nowak z klasy 3c, Magdalena Trzcińska z klasy 3b, Michał Baran z klasy 3b i Martyna Makiej z klasy 3b. Uczniów przygotowuje pani Barbara Orzoł i pani Lidia Zagórska-Skiba.

• Cystersa – lokomotywa dziejów – Poezja wędrująca

Dzień 11 listopada jest w Poznaniu szczególny, ponieważ nie świętuje się jedynie odzyskanie niepodległości przez Polskę, lecz również ulica Święty Marcin w Poznaniu obchodzi swoje imieniny. Lokomotywa dziejów łączyła w sobie zatem oba wydarzenia, a całość była okraszona subtelną szczyptą poezji — szczególnie tej związanej z podróżami koleją.

• Wyjątkowe odwiedziny z okazji Święta Niepodległości

• 11 listopada do Wągrowca zawitał pociąg retro „Cysters” a w nim grupa młodzieży z Poznania z nauczycielami z Zespołu Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu oraz Szkoły Podstawowej nr 90 im. hr. W. Zamoyskiego. Na stacji oczekiwała na nich pani Danuta Chosińska, która zabrała grupę na spacer po mieście, a następnie do Muzeum Regionalnego. Tam młodzież powitała pani dyrektor muzeum - pani Małgorzata Kranc-Rybczyńska, a historię miasta, klasztoru i Cystersów opowiedział pan Marcin Moeglich. Przed powrotem do Poznania uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni do naszej szkoły na herbatę i ciastko przygotowane przez Radę Samorządu Uczniowskiego. Podczas poczęstunku młodzież recytowała wiersze i śpiewała piosenki o tematyce związanej ze Świętem Niepodległości. Spotkanie odbyło się w ramach programu "Poezja wędrująca".