• Recytatorzy zmierzyli się z Przybyszewskim

• Z okazji przypadającej 23 listopada 90. rocznicy śmierci Stanisława Przybyszewskiego sześć dni wcześniej – czyli w piątek 17 listopada – odbędzie się poświęcona pisarzowi uroczystość. Jej preludium był przeznaczony dla uczniów szkół powiatu wągrowieckiego konkurs recytatorski pod hasłem „Stanisław Przybyszewski i poeci polskiego modernizmu”. Odbył się on w szkolnej bibliotece I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich, którego Przybyszewski jest absolwentem, w piątek 10 listopada. Zmagania recytatorów, oprócz I LO, zorganizował zarząd Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego (WSSK), któremu patronuje słynny młodopolski artysta, a nagrody ufundował Powiat Wągrowiecki; patronem medialnym konkursu była natomiast redakcja „Głosu Wągrowieckiego”.

• Wizyta klas 3a i 3d w ZS1

• Wszystkie klasy trzecie odbyły wizytę w Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu celem poznania oferty edukacyjnej oraz bazy lokalowej. Nauczyciele opowiadali osukcesach swoich uczniów oraz prezentowali sprzęt, na którym pracująuczniowie ucząc się zawodu. Sale komputerowe, mechatroniki, fryzjerstwa oraz krawiectwa wzbudziły duże zainteresowanie młodzieży.

• W stolicy Wielkopolski

• Klasa 3d i 2c wraz z wychowawczyniami: Barbarą Orzoł i Katarzyną Dolatą oraz panią pedagog Anną Hinc wybrali się do stolicy Wielkopolski. W programie znalazło się coś i dla podniebienia, ciała, duszy i umysłu.

Muzeum Czekolady dostarczyło uczniom wiedzy o historii czekolady, którą następnie własnoręcznie wyprodukowali.