• Uczniowie Szkoły Powszechnej w hołdzie niepodległości USA

• 4 lipca 1926 roku Stany Zjednoczone hucznie obchodziły stupięćdziesięciolecie uchwalenia przez Kongres „Deklaracji niepodległości”. Z tej okazji władze państwowe i samorządowe II RP, instytucje publiczne oraz szkoły polskie złożyły „hołd narodowi amerykańskiemu”, podpisując Polską Deklarację o Podziwie i Przyjaźni dla Stanów Zjednoczonych – Polish Declaration of Admiration and Friendship for the United States of America. Deklarację podpisało 5,5 mln Polaków.

• Wojewódzki Konkurs Matematyczny

• Spośród uczniów biorących udział w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, wymaganą liczbę punktów uzyskali: Tomasz Mycielski i Michał Baran i tym samym awansowali do etapu regionalnego konkursu.

• Powiatowy etap X Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej

• W piątek 20 października w Starostwie Powiatowym odbył się powiatowy etap X Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. Laureaci oraz osoby wyróżnione będą reprezentować Powiat Wągrowiecki na olimpiadzie w Pile na szczeblu Ponadpowiatowym 7 listopada. Testy wymagały dużej wiedzy na tematy związane z problematyką ekologiczną oraz środowiskiem przyrodniczym w Polsce i na świecie, pojawiły się zagadnienia dotyczące Parków Narodowych oraz gatunków chronionych.

• Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Szachach

• W niedzielę 22 października w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Szachach. Sędzią turnieju był Wicestarosta Michał Piechocki.

W grupie Juniorzy 13 - 18 lat trzecie miejsce zajął Paweł Przesławski. Gratulujemy!