• Spotkanie historyczne w Muzeum Regionalnym

• 22 października w Muzeum Regionalnym odbyło się "Spotkanie z żywą historią powstania wielkopolskiego". Zebrani goście w tym liczna młodzież miała okazję usłyszeć prelekcję Marcina Moeglicha - historyka z Muzeum Regionalnego pt. "Wągrowiec w walkach o niepodległość i w Powstaniu Wielkopolskim", prelekcję „Pokonać żelaznego smoka – zdobycie pociągu pancernego 17/18 lutego 1919 r.” wygłoszoną przez Tomasza Kaczmarka z GRH Rogatywka. Zaprezentowano również umundurowanie i ekwipunek powstańczy oraz wojsk wielkopolskich (GRH Rogatywka) oraz mundur sapera z I Batalionu Saperów Wielkopolskich (Stowarzyszenie Historyczne Saper Wielkopolski). Spotkanie zostało przygotowane przez Muzeum Regionalne w Wągrowcu, Grupę Rekonstrukcji Historycznej Rogatywka 1918-1939, Stowarzyszenie Historyczne Saper Wielkopolski i Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego – koło Wągrowiec.

• „Razem możemy więcej"

• „Razem możemy więcej” – pod takim hasłem odbyło się w Miejskim Domu Kultury spotkanie ludzi zaangażowanych w sprawy społeczne, wolontariuszy, przedstawicieli instytucji lokalnej polityki społecznej oraz wolontariuszy ze szkół.

W spotkaniu wzięło udział kilkoro uczniów z naszej szkoły z grupy wolontariackiej Caritas i członkowie Samorządu Szkolnego. Opiekunami byli pani Lidia Hermann i pan Robert Sarnowski.

• Zbiórka żywności na rzecz Jadłodajni

• Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji charytatywnej na rzecz Jadłodajni działającej przy parafii św. Wojciecha w Wągrowcu. Pod opieka pani pedagog dary zostały przekazane.
            Radości wszystkich nie było końca. https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/fce/1/16/1f600.png