Stach Przybyszewski – Europejczyk z Wągrowca (w 90. rocznicę śmierci)
23 listopada 2017 roku mija dokładnie dziewięćdziesiąt lat od śmierci Stanisława Przybyszewskiego, jednego z najpopularniejszych pisarzy przełomu XIX i XX wieku, który cieszył się (nierzadko jest tak do dzisiaj) wielką estymą w Niemczech, Rosji i Czechach. Przekornie już po zejściu z tego świata najmniej doceniano go w Polsce, a przysłużyli się temu dwaj główni twórcy „czarnej legendy” Stacha: proendecki filozof Wincenty Lutosławski oraz pisarz Tadeusz Boy-Żeleński, który w okresie krakowskim Przybyszewskiego przez kilka przyjaźnił się z nim, był pod jego wielkim wpływem, a nawet – co chyba nie dziwi – kochał się w Dagny Juel, którą Stach „przywiózł” do stolicy Małopolski.
XIX Przegląd Małych Form Teatralnych KURTYNA
Teatr szkolny "Teatr Bez Nazwy" zdobył wyróżnienie na XIX Przeglądzie Małych Form Teatralnych KURTYNA.
XIX Przegląd Małych Form Teatralnych "Kurtyna"
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Do etapu rejonowego tego konkursu przeszli: Gabriela Nowak z klasy 3c, Magdalena Trzcińska z klasy 3b, Michał Baran z klasy 3b i Martyna Makiej z klasy 3b. Uczniów przygotowuje pani Barbara Orzoł i pani Lidia Zagórska-Skiba.
Cystersa – lokomotywa dziejów – Poezja wędrująca
Dzień 11 listopada jest w Poznaniu szczególny, ponieważ nie świętuje się jedynie odzyskanie niepodległości przez Polskę, lecz również ulica Święty Marcin w Poznaniu obchodzi swoje imieniny. Lokomotywa dziejów łączyła w sobie zatem oba wydarzenia, a całość była okraszona subtelną szczyptą poezji — szczególnie tej związanej z podróżami koleją.
Wojewódzki Konkurs Biologiczny
Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dostali się: Michał Baran, Jakub Cichy, Nina Domagała.
Wyjątkowe odwiedziny z okazji Święta Niepodległości
11 listopada do Wągrowca zawitał pociąg retro „Cysters” a w nim grupa młodzieży z Poznania z nauczycielami z Zespołu Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu oraz Szkoły Podstawowej nr 90 im. hr. W. Zamoyskiego. Na stacji oczekiwała na nich pani Danuta Chosińska, która zabrała grupę na spacer po mieście, a następnie do Muzeum Regionalnego. Tam młodzież powitała pani dyrektor muzeum - pani Małgorzata Kranc-Rybczyńska, a historię miasta, klasztoru i Cystersów opowiedział pan Marcin Moeglich. Przed powrotem do Poznania uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni do naszej szkoły na herbatę i ciastko przygotowane przez Radę Samorządu Uczniowskiego. Podczas poczęstunku młodzież recytowała wiersze i śpiewała piosenki o tematyce związanej ze Świętem Niepodległości. Spotkanie odbyło się w ramach programu "Poezja wędrująca".
Mobilność do Grecji
Kalendarz
brak danych