• Oto dzieło naszej pracy!

          • Szlak turystyczny śladem wągrowieckich Żydów i Niemców to efekt warsztatów historycznych zorganizowanych w styczniu tego roku (w czasie ferii zimowych) – pod egidą Muzeum Regionalnego (i pana Marcina Moeglicha) – przez nauczycieli Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec (panią Danutę Chosińską) oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu (pana Sebastiana Chosińskiego). W warsztatach brali udział uczniowie obu wspomnianych szkół, którzy pracowali nad wytyczeniem dwóch prowadzących przez nasze miasto szlaków turystycznych – śladami wągrowieckich Żydów i Niemców. Materiał do szlaku żydowskiego przygotowali uczniowie I LO: Zuzanna Latuszek, Marcelina Lupa, Monika Pawłowska i Dawid Kamiński, Iwet Anolue i Krzysztof Biegun. Marcelina, Monika i Dawid to absolwenci naszego gimnazjum. Szlak niemiecki przygotowali wtedy jeszcze uczniowie naszego gimnazjum, a teraz już uczniowie klas pierwszych licealnych: Wirginia Cholewińska, Izabela Herud, Dawid Kozubek, Zuzanna Wróblewska.
            Foldery dostępne są bezpłatnie w Urzędzie Miejskim oraz Muzeum Regionalnym. Jeśli więc chcecie poznać mało znaną i zapomnianą historię Wągrowca, odwiedźcie te miejsca, a następnie – z ulotką w ręku – zróbcie sobie spacer po mieście – sami bądź w towarzystwie bliskich sobie osób.

            Zobaczcie też: http://www.wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/odnalezlismy-i-uwiecznilismy-ten-czas

            Zdjęcie Odnaleźliśmy i uwieczniliśmy ten czas

             

             

          • Występ dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku

          • 26.09 młodzież Teatru Bez Nazwy została zaproszona, aby swoim występem uświetniła inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uniwersytet zrzesza ponad 260 aktywnych emerytów, którzy odczuwają potrzebę rozwoju i uczenia się. Widzom nasz program bardzo się spodobał, zebraliśmy gromkie brawa. A potem w indywidualnych rozmowach ze studentami UTW zbieraliśmy tylko pochwały.

            Aktorzy byli naprawdę REWELACYJNI!

            Występowali: Ada, Martyna, Michał, Agata, Julia,Karolina, Natalia, Malwina, Wiktoria, Kacper, Mateusz, Maciej. A opiekunem była p. Barbara Orzoł.

            Zdjęcia

             

          • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

          • INFORMACJA

            o wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego

            Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie!

            30 września, w piątek, na drugiej i trzeciej godzinie lekcyjnej przeprowadzone zostaną wybory do Samorządu Uczniowskiego.

            Głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając w kratce z lewej strony znak „X” (dwie przecinające się linie w obrębie kratki).

            Postawienie znaku „X” przy nazwisku więcej niż jednego kandydata lub niepostawienie znaku „X” przy żadnym z nazwisk kandydatów, powoduje nieważność głosów.

            Numery kandydatów na liście są przypadkowe, a wybór został dokonany w drodze losowania.

            Poniżej prezentujemy skład Komisji Wyborczej, która będzie pilnowała prawidłowego przebiegu wyborów i liczenia głosów.

            Tymczasem zapoznajcie się z plakatami wyborczymi przygotowanymi przez kandydatów i kandydatki.

            Zachęcamy do głosowania!

             

             

            Karta do głosowania (wzór)

            w wyborach do władz Samorządu Uczniowskiego w dniu 30 września 2016 roku

            Kandydaci/kandydatki do Samorządu Uczniowskiego

            01.

             

            ADAMCZEWSKA Martyna

            02.

             

            GŁOCHOWSKI Artur

            03.

             

            MAGDZIARZ Weronika

            04.

             

            BARAN Agata

            05.

             

            KOPYDŁOWSKA Oliwia

            06.

             

            ŚRÓDA Martyna

            07.

             

            WYSZYŃSKA Katarzyna

            08.

             

            SIEROŃ Anna

            09.

             

            PACHURKA Jessika

            10.

             

            PRZYBYŁ Łukasz

            11.

             

            AGACIŃSKI Filip

             

            Informacja

            Głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając w kratce z lewej strony znak „X” (dwie przecinające się linie w obrębie kratki). Postawienie znaku „X” przy nazwisku więcej niż jednego kandydata  lub niepostawienie znaku „X” przy żadnym z nazwisk kandydatów, powoduje nieważność głosów.

             

             

            INFORMACJA

            o składzie Komisji Wyborczej

            Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec im. Marii Konopnickiej

            w wyborach do Samorządu Uczniowskiego 30 września 2016

             

            1. Martyna Zelek, klasa 2d – Przewodnicząca Komisji Wyborczej
            2. Mikołaj Starszak, klasa 2d – Zastępca Przewodniczącej
            3. Patrycja Synowiec, klasa 2d - Członek
            4. Adrian Kwiatkowski, klasa 2d - Członek

             

          • Jonatan Maćkiewicz wicemistrzem Polski Młodzików

          • Ze strony: http://www.portalwrc.pl/wagrowiec/

            Jonatan Maćkiewicz ma dopiero 15 lat i spory dorobek sportowy. Na Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach zajął II miejsce w biegu na dystansie 600 metrów.

            - Jonatan Maćkiewicz trenuje od 2 lat w klubie Orkan Środa Wielkopolska, ponieważ Wągrowiec nie posiada klubu lekkoatletycznego. Dwa lata temu Jonatana "odkrył " śp. Wojciech Mazurkiewicz, następnie trafił pod moje skrzydła — informuje Wioleta Przyborska, trener młodego lekkoatlety. - Jonatan jest bardzo sumiennym zawodnikiem, zawsze uśmiechnięty, jest też bardzo dobrym uczniem w gminnym Gimnazjum w Wągrowcu. Na Mistrzostwach Polski startował w biegu na dystansie 600 metrów, osiągając czas 1:23:94, co dało mu drugie miejsce w Polsce.

            Jonatan trenuje do 5 razy w tygodniu. Młody zawodnik snuje już plany na przyszły sezon, gdzie będzie startować jako Junior Młodszy.

          • Wycieczka do Biskupina

          • Dnia 19 września 2016 roku klasy Ib i Ic pojechały na wycieczkę do Biskupina. Celem wycieczki był „XXII Festyn archeologiczny- FASHION WEEK”. Biskupin to niewielka wieś w województwie kujawsko- pomorskim, na Pojezierzu Gnieźnieńskim, w powiecie żnińskim. Podczas festynu młodzież miała okazję obejrzeć pokaz mody sprzed tysięcy i setek lat, zrekonstruowanej na podstawie znalezisk archeologicznych, źródeł pisemnych i ikonograficznych. Uczniowie zobaczyli rekonstrukcję chat, fortyfikacje i mury obronne. Spacerując po osadzie odwiedzili wiele warsztatów rzemieślniczych: mincarza, snycerza, bębniarza, rzeźbiarza, bursztyniarza i innych.  Podczas zwiedzania cały czas towarzyszyła nam dawna muzyka. Uczniowie mieli okazje zobaczyć walki wojowników, przygotowane przez Drużynę Wojów Piastowskich Jantar i kilka innych grup.

            Dzień wycieczki minął w miłej i sympatycznej atmosferze. Pogoda dopisała, humory również. Wycieczka była okazją do integracji grupy.

            Opiekunowie: Jacek Dzwoniarski, Wioleta Szafran i Anna Hinc.

            Zdjęcia

          • Prelekcja dla rodziców

          • W ramach kampanii „Postaw na rodzinę”, w dniu 15 września 2016 w sali gimnastycznej odbyła się prelekcja dla rodziców na temat: „Świat z perspektywy nastolatka”.

            Pani Anna Hinc – pedagog szkolny opowiedziała rodzicom o zmianach zachodzących  u nastolatka. Zmiany, które dokonują się w tym czasie mogą budzić dużo negatywnych emocji zarówno u  nastolatka jak i jego rodziców. Poznanie tych zmian, pomoże rodzicom zrozumieć sytuacje, a w konsekwencji poradzić sobie z nią.

          • Stypendyści nagrody Burmistrza MIasta Wągrowca

          • Na podstawie informacji ze strony: http://www.wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/stypendia-i-nagrody-trafily-do-uczniow

            Czternaścioro uczennic i uczniów odebrało w piątek 9 września stypendia i nagrody Burmistrza Miasta Wągrowca. Wyróżnieni chłopcy i dziewczęta będą w ramach stypendium otrzymywać co miesiąc (przez cały rok szkolny) 200 zł, ci zaś, którzy w minionym roku wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami na olimpiadach i w konkursach szkolnych otrzymali jednorazową nagrodę w wysokości 1000 zł.

            Stypendia Burmistrza Miasta Wągrowca za rok szkolny 2015/2016 otrzymali absolwenci szkół podstawowych. Wśród nich są nasi obecni uczniowie:

            - Nina Domagała (Szkoła Podstawowa nr 4, kl. VI), obecnie uczennica klasy 1c gimnazjum

            - Olga Goncerzewicz (Szkoła Podstawowa nr 2, kl. VI), obecnie uczennica klasy 1d gimnazjum

            - Tomasz Mycielski (Szkoła Podstawowa nr 4, kl. VI), obecnie uczeń klasy 1c gimnazjum

            Zdjęcie Stypendia i nagrody trafiły do uczniów

            img_5105.jpg

            img_5150.jpg

          • Spotkanie po 50 latach - rocznik 1966

          • Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1 (obecnie Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec) spotkali się 10 września 2016 roku po 50 latach od ukończenia "podstawówki". W naszych murach powitała gości pani wicedyrektor Katarzyna Makiej. Absolwenci z 1966 roku odwiedzili "stare szkolne kąty" i wspominali szkolne czasy.

            Zdjęcia pochodzą ze strony: http://wagrowiec.naszemiasto.pl . Tam też znajdziecie więcej zdjęć ze spotkania z absolwentami 1966.

          • Stypendia dla naszych absolwentów

          • Wśród nagrodzonych jest wielu naszych absolwentów (nazwiska wytłuszczone). Z całego serca gratulujemy przede wszystkim właśnie im, ale też i pozostałym uczniom, którzy zdobyli stypendia!

             

            http://www.wagrowiec.pl/78,start-lokalnie.html?tresc=3049

            Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w poszczególnych placówkach były okazją do wręczenia stypendiów Starosty Wągrowieckiego za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia sportowe w II semestrze roku szkolnego 2015/2016.

            Stypendia za wybitne wyniki w nauce otrzymali:      

            Michał Brzeziński (I LO), Dawid Komasiński (I LO), Joanna Romel (I LO), Kamila Piotr (ZSP nr 1), Luiza Chudzik (ZSP nr 1), Marek Radziątkowski (ZSP nr 1), Maciej Małecki (ZSP nr 1), Anita Przybysz (ZSP nr 2), Justyna Piechocka (ZSP nr 2), Szymon Wieczorek (ZSP nr 2), Anna Kędziora (ZSP nr 2), Adrian Walaszynski (ZSP nr 2), Agata Sturma (ZSP nr 2), Patrycja Michalska (ZSP nr 2), Remigiusz Szyszkowski (ZSP nr 2), Klaudia Milewska (ZSP nr 2), Marta Adamska (ZSP nr 2), Róża Lachmann (ZSP nr 2), Dominika Stelmach (ZSP nr 2), Agnieszka Nitka (ZSP nr 2), Zuzanna Rychlicka (ZSP nr 2), Katarzyna Witt (ZSP nr 2), Piotr Baranowski (ZSP nr 2), Norbert Koralewski (ZSP w Gołańczy).

            Stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali:

            Dariusz Ratajczak (ZSP nr 1), Klaudia Łapacz (ZSP w Gołańczy), Hanna Lipińska (ZSP w Gołańczy).

            Stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymali:

            Anna Kulpińska (I LO), Magdalena Kado (I LO), Piotr Nowak (ZSP nr 1), Adrian Wesela (ZSP nr 1), Jakub Kogut (ZSP nr 1), Bartosz Sierschuła (ZSP nr 2).

            Nagrody Starosty Wągrowieckiego otrzymało również 10 uczniów przyjętych do klasy pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej prowadzonej przez powiat, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów na egzaminie gimnazjalnym. Nagrodzeni to:

            Mateusz Zych, Julia Dereżyńska, Małgorzata Roth, Jagoda Kuchcińska, Filip Szwajcer, Beata Kołtoniak, Sebastian Szczepaniak, Joanna Zmudzińska, Krzysztof Newski, Arkadiusz Krawczyk. Filip Szwajcer rozpoczął naukę w ZSP nr 2,  pozostali absolwenci gimnazjów zostali przyjęci do I LO w Wągrowcu.

          • Czytanie Sienkiewicza

          • Nasi uczniowie i absolwenci pod opieką p. Barbary Orzoł i p. Katarzyny Makiej przyłączyli się do akcji czytania powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis".

            http://www.wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/w-rzymskim-klimacie-w-amfiteatrze

            Powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, którą wybrali w głosowaniu Polacy, była książką promującą czytelnictwo w ramach tegorocznej akcji Narodowego Czytania.  Po ubiegłorocznej lekturze fragmentów „Lalki” Bolesława Prusa, która odbyła się na szczycie wieży widokowej w Wągrowcu, tym razem miłośnicy książki spotkali się w minioną sobotę w Amfiteatrze Miejskim.

            Uczestników akcji przywitały Rzymianki z Miejskiej Biblioteki Publicznej. By oddać klimat czasów, o których opowiada książka, na ławkach ustawiono patery z kuszącymi, słodkimi winogronami i jabłkami. Fragmenty tej ponadczasowej, choć niełatwej powieści czytali na głos radni, młodzież i mieszkańcy naszego miasta, a zaszczyt rozpoczęcia tej szczytnej, promującej czytanie akcji przypadł burmistrzowi Wągrowca Krzysztofowi Poszwie. Idąc z duchem czasu burmistrz odczytał swój fragment tekstu korzystając z elektronicznego czytnika książek.

            Słońce, dekoracje i lektura sprawiły, że wielu uczestników Narodowego Czytania przeniosło się choć na chwilę z Wągrowca do Rzymu (w przestrzeni), z codzienności do starożytności (w czasie). Magia sienkiewiczowskiego przekazu trwała około półtorej godziny. Na zakończenie bibliotekarki wręczyły jednej z uczestniczek akcji upominek za najstarsze przyniesione wydanie „Quo vadis” (1957 r.).

            Wspólne zdjęcie i „rzymska uczta” zakończyły tegoroczne Narodowe Czytanie. Jego uczestnicy umawiali się już na kolejne i zastanawiali, jaką książkę będziemy promować w przyszłym roku.

            Zdjęcie W rzymskim klimacie w Amfiteatrze

            img_4836.jpg

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            img_4841.jpg

          • Zajęcia sportowe

          • Od 1 września 2016 do 14 grudnia 2016 w naszej szkole odbywać się będą zajęcia pozalekcyjne w ramach programu „Klub” dofinansowanego przez MSiT. W ramach tego programu młodzież może uczestniczyć w treningach piłki siatkowej, koszykowej, ręcznej i lekkiej atletyki.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego

          • Rozpoczęcie roku 2016/2017 rozpoczęło się powitaniem uczniów, nauczycieli i rodziców przez panią Dyrektor - Katarzynę Budzeń. Młodzież przygotowała krótki program artystyczny, nawiązując do sytuacji uczniów 1 września 1939 roku oraz do mijającego właśnie lata 2016.

            Serdecznie witamy uczniów klas pierwszych!

            Zdjęcia

            Klasa 1a, wychowawca pani Lidia Siemianowska

            Klasa 1b, wychowawca pan Jacek Dzwoniarski

            Klasa 1c, wychowawca pani Wioleta Szafran

            Klasa 1d, wychowawca pani Katarzyna Dolata

          • Nasza cegiełka do większego szczęścia

          • W czerwcu dzięki inicjatywie Magdy Pytlińskiej i Ady Szymkowiak zorganizowany został Dzień Patrona o charakterze charytatywnym. W organizację imprezy zaangażował się Samorząd Uczniowski oraz kilkudziesięciu uczniów i  uczennic. Dzięki Wam wszystkim udało się zebrać prawie 700 złotych,które przekazaliśmy na rzecz Laury Kubiak. Dziś dotarła do nas informacja, że cała kwota potrzebna na dalsze leczenie została zebrana.

            A oto co piszą rodzice Laury.

             

            Kochani ...jesteście wspaniali !!!...udalo się !!! ...
            zielony pasek siepomaga się zapełnił do końca...dziękujemyyyyy !!!!
            i pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy podali nam pomocną dłoń, tym którzy podtrzymują nas na duchu, wspierają, pocieszają i są z nami cały czas , przyjaciołom , wszystkim ciociom , wujkom Laurki i tym, którzy bardzo często anonimowo wspierają nas dobrym słowem i pomocą finansową.

            Nawet nie wiecie, jak bardzo pomaga pokonywać codzienne troski i kłopoty myśl, że KTOŚ o nas myśli, pamięta i nas wspiera.

            W życiu każdej rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym, każdy gest dobroci wnosi nadzieję i wiarę w lepsza przyszłość, w lepsze jutro. Wiara czyni cuda i dlatego dzięki Waszej dobroci , jeszcze mocniej wierzymy , że reszta w rękach Boga

            Mamy świadomość, że potrzebujacych właśnie takiej pomocy jest bardzo wielu, dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni.

            "Czasami wdzięczność trudno jest ubrać w słowa ...wtedy proste - dziekuję !!!- zawiera wszystko, co chcemy wyrazić"

            Dziękujemy serdecznie za okazywane wsparcie finansowe, które traktujemy, jako wyraz Waszej dobroci i chęci niesienia pomocy nie tylko Laurce , ale wszystkim potrzebującym.

            Z serca dziękujemy Justyna i Rafał ...rodzice.

             
            Zdjęcie użytkownika Laura Kubiak.
          • Międzynarodowe malowanie w Czechach

          • http://www.wagrowiec.pl/redir,16?tresc=2746

            W pierwszym tygodniu wakacji z Wągrowca udała się w ponad 600 km podróż grupa pięciu uczennic i uczniów gimnazjum i liceum wraz z opiekunem Ryszardem Dereżyńskim i tłumaczem Adamem Malińskim i po ponad 9 godzinnej jeździe busem dojechano do gościńca w Pocepicach. Niebawem dojechali młodzi artyści z Lüneburga i okolic z Christą Krüger, przewodniczącą stowarzyszenia zajmującego się współpracą międzynarodową Powiatu Lüneburskiego.

            Uczestniczkami warsztatów były niezwyle uzdolnione plastycznie dwie nasze uczennice i jedna absolwentka.

          • Nasi absolwenci wśród najlepszych maturzystów

          • Wśród 10 najlepszych maturzystów w powiecie znalazło się 2 absolwentów naszego gimnazjum, w sumie 3 absolwentów gimnazjów gminnych.

            http://www.wagrowiec.pl/redir,16?tresc=2775

            Najlepszy okazał się Grzegorz Kaszuba,  absolwent I Liceum Ogólnokształcącego, a na 7. miejscu znalazła się Marta Tyrakowska absolwentka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu.

             

            4. miejsce zajął Filip Chojnacki, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, który ukończył Gimnazjum w Rąbczynie.

            Gratulujemy i powodzenia na studiach!

          • Adrian Wesela sięgnął po złoto

          • Adrian Wesela - nasz absolwent - został Mistrzem Polski Juniorów.

            Więcej przeczytacie tu: http://www.portalwrc.pl/

            70. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkoatletyce dobiegły końca. Adrian Wesela wrócił ze złotym medalem i tytułem Mistrza Polski Juniorów. W Suwałkach nie zabrakło też zawodnika z naszego powiatu. Adrian Wesela z Przysieczyna trenujący w UKS Orkan Środa Wlkp. zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski Juniorów w biegu na dystansie 200 metrów. Adrian uzyskał czas 21,71.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
      • +48 693 782 882
      • ul. Kolejowa 14,
        62-100 Wągrowiec
        Poland
      • Dyrektor: Danuta Karczewska
        Wicedyrektor: Anna Brzezińska
      • Sekretariat czynny w godz. 7.45 - 15.15.
        Sekretariat obsługuje Katarzyna Ratajczak.