• Zawody piłki nożnej

• 26 września reprezentacja Marysieńki na zawodach piłki nożnej w Wiatrowie. W kategorii kl1-4 zajęliśmy II miejsce , w kategorii klas V-VI miejsce I oraz w kategorii klas 7-8 miejsce II. Gratulacje!!

• Europejski Dzień Języków

• Z okazji Europejskiego Dnia Języków obchodzonego co roku 26 września, promującego wielojęzyczność na terenie całej Europy, w celu wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, wszyscy uczniowie naszej szkoły z klas IV-VIII wzięli udział w szkolnej rywalizacji dotyczącej znajomości państw, narodowości i języków obowiązujących na terenie naszego kontynentu. Wcześniej chętni uczniowie wykonali projekty (plakaty) nt wybranego kraju europejskiego. W czasie piątkowej zabawy uczniowie zmagali się z zagadnieniami w postaci quizu "Milionerzy", odczytywali zaszyfrowane wiadomości, szukali w klasach ukrytych QR kodów, które zawierały w sobie fotografie charakterystyczne dla danego państwa. Na koniec musieli poukładać w odpowiedniej kolejności 12 wersów "Ody do Radości" oraz napisać 5 powodów, dla których warto uczyć się języków obcych. Bezbłędnie ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie

• Wycieczka "Śladami Cystersów"

• W ramach Ekoprojektu WFOŚIGW 27 września br. uczniowie klasy 5A i 5B wraz z nauczycielami odbyli wycieczkę po Wągrowcu. Poznali miejsca i przemierzali trasę „Śladami Cystersów”.

Wspólnie z przewodnikiem Muzeum Regionalnego w Wągrowcu panem Marcinem Moeglichem zajrzeli do najciekawszych zakątków Klasztoru oraz przeszli pieszym szlakiem uczęszczanym przez zakonników poznając krajobraz kulturowy współtworzony przez cystersów wieki temu.

• Akcja ratowania bażantów

• Klasy 1a i 1b obserwowały wypuszczanie kuropatw na zaproszenie Koła Łowieckiego „Jeleń”. Akcja ratowania ginącej drobnej zwierzyny ma na celu wzbogacenie różnorodności gatunkowej oraz przywrócenie do środowisk naturalnych wyhodowanych ptaków.

• ul. Kolejowa 14, 62-100 Wągrowiec Poland
      • Dyrektor: Danuta Karczewska Wicedyrektor: Anna Brzezińska
      • Sekretariat czynny w godz. 7.45 - 15.15. Sekretariat obsługuje Katarzyna Ratajczak.