• Dzień Zdrowia Psychicznego

• Można rzec, że życie bez stresu jest dla wielu z nas luksusem. Przyzwyczailiśmy się, że ciągle gdzieś biegniemy, stałe dokądś się spieszymy, ktoś nas pogania, a jeszcze inny denerwuje. Czasem o czymś zapominamy. Czasem nam się coś nie udaje. (SMP)

10 października to Dzień Zdrowia Psychicznego.

Pamiętamy o tym również w naszej szkole. Uczniowie podczas zajęć z Panią pedagog oraz podczas zajęć świetlicowych wykonali plakaty "Stres w moim życiu" - czym jest stres, jaki on ma na nas wpływ i jak sobie z nim radzić.

• Wycieczka do rezerwatu Dębina

• Uczniowie wraz z nauczycielami klasy 4A i 4B udali się do leśnego Rezerwatu Dębina, znajdujacego się na terenie nadleśnictwa Nadleśnictwo Durowo, Lasy Państwowe i w ramach Projektu Edukacji Ekologicznej realizowanego z #WFOŚiGW obserwowali roślinność, ptaki i drzewa rezerwatu.

Zadanie w ramach projektu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i Gminy Wągrowiec „Edukacja ekologiczna – poznawanie form ochrony krajobrazów naturalnych i kulturowych oraz organizacja pikników ekologicznych z warsztatami wiedzy ekologicznej dla mieszkańców Gminy Wągrowiec”.

• Wycieczka z PTTK

• 26 września Klub Turystyki Rowerowej „Pałuki Tour” Oddziału PTTK w Wągrowcu zaprosił uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu i Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łeknie oraz ich opiekunów na rajd rowerowy „Szlakami ścieżek przyrodniczych – na żywo z przyrodą”.

Celem tej cyklicznej imprezy organizowanej w ramach realizacji zadania publicznego jest poznanie przez młodzież ścieżek przyrodniczych znajdujących się na terenie naszej gminy oraz nauka bezpiecznego poruszania się rowerami po drogach publicznych. Tym razem młodzi rowerzyści dojechali do Grylewa, gdzie znajdują się ścieżki: aleja edukacyjna „Ratujemy Kasztanowce” oraz „Kropelka”. Pod przewodnictwem naszej koleżanki Ani uczniowie również poznali historię Grylewa i obejrzeli zabytkowy dwór z XVIII wieku oraz otaczający go park z niezwykłymi pomnikami przyrody. Po spacerze na wszystkich czekał poczęstunek oraz na