• Konkurs recytatorski im. Joanny Drażby "Złoty Klon"

• W dniu 26 października troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie recytatorskim „Złoty Klon”, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie.

Katarzyna Kamińska z klasy VII A zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas VII-VIII. Ewa Bigos (kl. VII i Filip Beim (kl. V A) tym razem poza podium, zaprezentowali się na bardzo dobrym poziomie!

• Zapal Znicz Pamięci

• Dyrektor pani Danuta Chosińska wraz z nauczycielką historii panią Wioletą Szafran złożyły 24 października kwiaty i zapaliły „Znicze Pamięci” pod pomnikiem pomordowanych w Bukowcu i pod pamiątkową tablicą znajdująca się na budynku szkoły. W uroczystości upamiętniającej ofiary wzięli udział Wójt Gminy Wągrowiec wraz z zastępcą oraz członkowie rodziny Jana Owoca.

• Wizyta w gospodarstwie w Łaziskach

• W poniedziałek klasa 1 oraz klasa 0 dzięki uprzejmości właścicieli gospodarstwa w Łaziskach wybrała się na wykopki. Jednak to nie jedyna atrakcja tamtego dnia. Rodzina posiada również sad w którym rosną jabłka i gruszki. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda zbiór jabłek, poznać kilka odmian jabłek, sprawdzic czym sie różnią te odmiany. Poznali prace rolnika jak również zobaczyli jak wybiera sie ziemniaki dzisiaj, a jak wyglądało to dawniej. Za ciężką pracę uczniowie wspólnie usiedli przy ognisku gdzie czekała na nich kielbaska, pieczony ziemniak czy placek,ktory upiekła właścicielka. Bardzo dziękujemy za możliwość spedzenia tak wspaniałego południa.

• VII Noc Bibliotek

• Klasa 3a w ramach VII Nocy Bibliotek pod hasłem "Czytanie wzmacnia" odwiedziła Bibliotekę Miejską w Wągrowcu.

• Wycieczka kl. 7d

• Klasa VII d z wychowawcą p.Jackiem Dzwoniarskim wybrała się do Muzeum Uzbrojenia Oddział Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu.