Maria Bubacz zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Kleks".
Powiatowy Konkurs Recytatorski "Kleks"
Czwarte miejsce w konkursie Bajowe ABC
W Gminnym Ośrodku Kultury w Łeknie odbył się dziś konkurs Bajkowe ABC. Spośród 19 uczestników kategorii klas II-III Helena Trybus zajęła czwarte miejsce. Gratulujemy!
Zajęcia plastyczne w 2a
Klasa 2a poznała dziś w ramach zajęć plastycznych podstawy ukraińskiego malarstwa ludowego
Zajęcia z przyrody
Od najmłodszych lat uczniowie na zajęciach z przyrody w klasach czwartych uczą się jak zapobiegać i radzić sobie w sytuacjach niebezpiecznych i jak wygląda układ szkieletowy.
Dzień Kota w zerówce
Pomoc Ukrainie
Szanowni Państwo,
przekazuję oświadczenie Wójta Gminy Wągrowiec w sprawie pomocy Ukrainie.
Lista produktów, które są potrzebne:Lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (wtym oczekującym przed przejściami granicznymi)
Odzież i okrycie:• Koce zwykłe i termiczne• Śpiwory• Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej• Materace• Ubrania (nowe lub używane w dobrym stanie)• Płaszcze przeciwdeszczowe
Środki higieny i czystości:• Płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło• Dezodoranty• Pasta do zębów• Szczoteczki do zębów• Grzebienie• Bielizna damska, męska, dziecięca• Podpaski• Pampersy• Pieluchy dla dorosłych• Papier toaletowy i ręczniki papierowe• Ręczniki (w tym z mikrofibry)• Worki na śmieci• Środki dezynfekujące / alkohol do dezynfekcji• Maski filtrujące lub jednorazowe
Żywność:• woda• żywność do szybkiego przygotowania (instant)• batony (w tym energetyczne)• bakalie, orzechy• konserwy,• makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania• narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)
Inne:• Zapałki• Baterie, powerbanki• Oświetlenie, w tym latarki• Świece• Zestawy pierwszej pomocy
Podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie)
Czego nie wysyłamy w ramach pomocy humanitarnej?
UWAGA: produkty z poniższej listy nie będą przyjmowane!Jeżeli chcesz przekazać coś z poniższej listy• Broń palna (w tym gazowa, hukowa itp.)• Broń biała• Hełmy, elementy opancerzenia, umundurowania• Inny sprzęt militarny i paramilitarny• Produkty, których wywóz z terytorium RP wymaga koncesji lubzezwolenia• Inne produkty, które nie stanowią pomocy humanitarnej.
Można je dostarczać do sekretariatu szkoły.
Z całego serca zachęcam do każdej formy pomocy w tym niezwykle dramatycznym dla obywateli Ukrainy czasie.
Z wyrazami szacunku
Danuta ChosińskaSzanowni Państwo,
Wobec agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę, Gmina Wągrowiec włącza się w zinstytucjonalizowaną pomoc, by nasze działania były jak najbardziej adekwatne do aktualnych potrzeb zgłaszanych przez stronę ukraińską. Jesteśmy w stałym kontakcie z Wojewodą Wielkopolskim koordynującym pomoc dla uchodźców z Ukrainy na terenie naszego województwa i będziemy na bieżąco realizować zalecenia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
W niedzielę 27.02.2022 r. uczestniczyłem w wideokonferencji z Wojewodą Wielkopolskim. Tematem spotkania była koordynacja działań administracji rządowej oraz samorządowej związanej z przygotowaniem do udzielenia pomocy uchodźcom z Ukrainy oraz organizacji pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy, którzy pozostali na terytorium swojej ojczyzny.
Tylko wspólne i skoordynowane działania mają szansę przynieść realne wsparcie dla obywateli Ukrainy, którzy pełni uzasadnionych obaw o życie i zdrowie swoje oraz najbliższych uciekają ze swojej ojczyzny. Państwo Polskie planuje organizację pomocy humanitarnej na dwóch poziomach – lokalnym i centralnym.
Poziom lokalny – organizowany i zarządzany przez samorząd gminny i powiatowy. Wójtowie i Burmistrzowie gmin powiatu wągrowieckiego zadeklarowali utworzenie w każdej gminie magazynu zbiórki pomocy humanitarnej dla uchodźców, którzy znaleźli się na ich terenie.
Gmina przekazuje zebrane dary poprzez magazyn powiatowy do magazynu wojewody.
Poziom centralny - Wojewoda przekazuje zebraną pomoc do magazynu centralnego Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, która jest jedynym podmiotem organizującym konwój humanitarny na terytorium Ukrainy.
Uwaga! Osoby fizyczne i podmioty gospodarcze, które chcą wesprzeć pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy, którzy pozostali w swej ojczyźnie winni zgłosić do gminy chęć udzielenia takiej pomocy, określając jej szczegóły. Zgodnie z informacją Wojewody całość pomocy jest koordynowana i organizowana przez Rząd RP.WAŻNE!
Wojewoda zapewnia zakwaterowanie z wyżywieniem oraz pokrywa wszystkie koszty przez cały okres pobytu uchodźców, w przygotowanych ośrodkach tylko i wyłącznie w tych obiektach, z których właścicielami zawarł porozumienie.
Natomiast mieszkańcy Gminy Wągrowiec, którzy chcą przyjąć uchodźców do swoich domów bądź posiadanych nieruchomości, muszą liczyć się z koniecznością pokrycia kosztów utrzymania i pobytu przez cały okres we własnym zakresie.
Będziemy Państwa informować o wszystkich aktualnych działaniach podejmowanych przez Gminę Wągrowiec w zakresie pomocy uchodźcom z Ukrainy.Przemysław Majchrzak
Wójt Gminy Wągrowiec
Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023
Pod linkiem https://spkonopnicka.edupage.org/a/rekrutacja znajdziecie Państwo dokumenty, które należy złożyć w sekretariacie szkoły.
Powrót do nauki stacjonarnej
Klasy 5-8 z dniem 21 lutego wracają do nauki stacjonarnej.
Nagrody Dyrektora za I półrocze roku szkolnego 2021/2022
Na wniosek Rady Pedagogicznej, pani Dyrektor przyznała nagrody następującym uczennicom i uczniom:
Filip Beim – uczeń klasy 5a, ma wzorowe zachowanie i bardzo dobre oraz celujące wyniki w nauce. Wszystkie zadania i projekty wykonuje doskonale z niezwykłą starannością i estetyką. Chętnie podejmuje się zadań nadobowiązkowych. Jest osobą, która zawsze jest aktywna w czasie lekcji. Jest zaangażowany w projekt ekologiczny WODA realizowany z czeską szkołą w Dobris. Zawsze na czas przygotowuje wszystkie wymagane zagadnienia. Jest pomocnym kolegą, życzliwą, pogodną osobą. Interesuje się potrzebami innych, pomaga innym uczniom, jest tolerancyjny. Reaguje na sytuacje konfliktowe, stara się zawsze szukać pozytywnego rozwiązania sytuacji. Uzyskał wiele pochwał od nauczycieli, m.in. za reprezentowanie szkoły w konkursie recytatorskim “Złoty Klon”, zaangażowanie w pracę na lekcjach, wzorowe wypełnianie obowiązków ucznia, bezinteresowna pomoc koleżeńską.
Bogdan Pisarek – uczeń klasy 5a. Mimo wielu zajęć w klubie sportowym Lech Poznań potrafi sprawnie łączyć postawę zawodnika i ucznia. Odrabia wszystkie prace i terminowo zalicza wszystkie sprawdziany i kartkówki oraz odpowiedzi ustne. Uzyskał pochwały od nauczycieli, m.in. za zaangażowanie w pracę na lekcjach, wzorowe wypełnianie obowiązków ucznia, wzorową pracę na lekcjach muzyki, plastyki, języka polskiego oraz bezinteresowna pomoc koleżeńską. Wraz z klubem sportowym Lech uzyskał następujące osiągnięcia:
- W Międzynarodowym Turnieju Lech Cup Grudzień 2022- Jeden z największych i najsilniej obsadzonych turniejów piłki nożnej chłopców do lat 12 w Europie. Wystąpiły zespoły , jak: FC Porto, Sporting Lizbona, Slavia Praga i wiele innych; III miejsce
- W Międzynarodowym Turnieju U-12 Listopad, Licheń Stary. Ponad 30 zespołów , m.in. RFS Ryga, Hajduk Chorwacja, FC Porto, Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin i wiele innych; I miejsce.
- Ponadto Bogdan spośród 200 testowanych uczestników na przełomie roku, z województwa wielkopolskiego, otrzymał nominację do reprezentacji Wielkopolskiego Związku Piłki nożnej, docelowa Reprezentacja będzie składała się z 18 zawodników w kategorii wiekowej U12.
Katarzyna Kamińska – uczennica klasy 7a. Zajęła I miejsce w XX Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Złoty Klon” oraz II miejsce w VI Konkursie Recytatorskim „Przestrzenie słowa. Wiersze poetów związanych dawniej i dziś z I LO w Wągrowcu”. Kasia reprezentowała naszą szkołę, podczas odsłonięcia Zakątka Poetyckiego Jolanty Nowak – Węklarowej w I LO w Wągrowcu. Pełni funkcję przewodniczącej samorządu klasowego, samodzielnie podejmuje inicjatywy na rzecz klasy (organizacja wigilii, andrzejek, dnia chłopca). Aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych. Z jej inicjatywy klasa przeprowadziła zbiórkę karmy dla psów ze schroniska. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym szkoły – bierze udział apelach i uroczystościach. Cechuje ją wysoka kultura osobista, dbałość o kulturę słowa, zdyscyplinowanie i punktualność. W każdej sytuacji pomaga innym, jest uczynna, koleżeńska i odpowiedzialna. Na I semestr uzyskała wysoką średnią z przedmiotów - 4,98, co daje jej drugie miejsce w klasie.
Mateusz Mentecki - jest uczniem klasy 7a, jest wzorem do naśladowania pod względem kultury osobistej, prawdomówności i uczciwości. Cechuje go wysoka kultura osobista, dbałość o kulturę słowa, zdyscyplinowanie i punktualność. W każdej sytuacji pomaga innym, jest uczynny, koleżeński i odpowiedzialny. Cieszy się opinią dobrego kolegi, na którym można polegać i w każdej sytuacji liczyć. Włącza się w działania na rzecz klasy. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym szkoły – bierze udział apelach. Na I semestr uzyskał wysoką średnią z przedmiotów - 4,57.
Ewa Bigos – uczennica klasy 7b, ma wzorowe zachowanie i bardzo dobre oraz celujące wyniki w nauce (śr. 5,29 ) jak i zachowania. Bierze udział w konkursach recytatorskich. W tym roku zajęła I miejsce w powiatowym konkursie „Przestrzenie słowa. Wiersze poetów związanych dawniej i dziś z I LO w Wągrowcu’’ oraz wzięła udział w XX Powiatowy Konkursie Recytatorskim „Złoty Klon”. Jest aktywna w działalności na rzecz szkoły i klasy. Brała udział w projekcie plastycznym „Światowy dzień zdrowia psychicznego”, a także w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego. Jest zdyscyplinowana i odpowiedzialna za powierzone obowiązki. Potrafi korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł informacji i samodzielnie wzbogacać swoją wiedzę.
Kalina Hnat – uczennica klasy 7b, która jest bardzo aktywna na rzecz klasy i szkoły. Godnie i kulturalnie zachowuje się w szkole. Szanuje poglądy innych. Brała udział w projekcie plastycznym „Światowy dzień zdrowia psychicznego” oraz w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego. Uczennica bezinteresownie udziela pomocy innym, nigdy nie odmawia wsparcia. Zarówno w czasie pracy samodzielnej, jak i grupowej wyróżnia się zaangażowaniem i wytrwałością. Samodzielnie i systematycznie wzbogaca swoją wiedzę korzystając z różnych źródeł informacji. Jest przykładem wzorowego traktowania obowiązków szkolnych, empatii i pomocy innym.
Organizacja pracy szkoły od 31.01. - 18.02.2022
1. Zajęcia lekcyjne, dodatkowe, rewalidacyjne i z ppp w oddziale przedszkolnym i klasach 1-4 realizowane są stacjonarnie, natomiast w klasach 5-8 z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na platformie Google Classroom.
2. W klasach 5-8 zajęcia odbywają się zgodnie z planem zajęć. Długość zajęć 30-45 minut realizowanych na Meet. Obowiązuje włączona kamerka.
3. Nauczanie indywidualne w klasach 5-8 realizowane jest z tak, jak do tej pory.
4. Nauczyciele mogą umówić się z uczniami na konsultacje na terenie szkoły.
5. Zajęcia dla klasy 4a odbywają się w sali nr 7, dla klasy 4b w sali nr 8.
Zgłoszenia do klasy I na rok szkolny 2022/2023
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam do zgłaszania dzieci zamieszkałych na terenie obwodu szkoły tj. miejscowości: Bartodzieje, Dębina, Kaliska, Kobylec, Łęgowo, Mikołajewo, Orla, Ostrowo Młyn, Pokrzywnica, Rgielsko, Wiatrowiec, Wiatrowo Las, Wiatrowo os. Leśne do pierwszej klasy na rok szkolny 2022/2023.
Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Należy go dostarczyć do dnia 14 lutego do sekretariatu szkoły.
Zalacznik_nr_2-_zgloszenie_do_klasy_I.docx
Z wyrazami szacunku
Danuta Chosińska
dyrektor
Funkcjonowanie przedszkola w czasie ferii
Oddział przedszkolny będzie funkcjonował w pierwszym tygodniu ferii w godzinach 7.45-12.30.
Warsztaty w klasie 2a
W przedświątecznym tygodniu klasa 2a uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez grupę animacyjną. Uczniowie ozdobili lampion metodą decoupage oraz tańczyli w rytmie ulubionych przebojów. Na koniec dzieci uraczyły się pysznymi goframi. Warsztaty zorganizowała rada klasowa rodziców.
Światełko pokoju
Światełko pokoju dotarło do naszej szkoły. Zostało przekazane przez harcerki a zarazem nasze absolwentki.
Mikołajkowy turniej szachowy
W dniach 10 i 13 grudnia uczniowie rozegrali w bibliotece szkolnej Mikołajkowy Turniej Szachowy. W Wielkim Finale najlepszy okazał się Grzegorz Pytliński. II miejsce zajął Łukasz Meller, a III - Weronika Meller. W turnieju wzięło udział 20 szachistów. Ogromne brawa dla wszystkich uczestników
Lekcja przyrody
Model układu oddechowego - zajęcia techniczno-przyrodnicze w IV B.
Lekcja historii w 5a
Żywa lekcja historii w 5a - prezentacja bogów greckich.
Mikołajki
Jak co roku Rada Samorządu Uczniowskiego zpomocą Rady Rodziców przygotowała "małe co neico" dla swoich koleżanek i kolegów.
Andrzejki u Biedronek
- 1
Wycieczka do krainy bombek - klasa 3a
Archiwum Aktualności