Oddział przedszkolny czynny będzie w dniach od 11 lipca do 12 sierpnia oraz od 22 do 31 sierpnia 2022 roku w godzinach 8.00-12.30. Prosimy o kontakt z sekretariatem.
Oddział przedszkolny w czasie ferii letnich
Challenge dla Antosia
Antoś spod Wągrowca uległ ciężkiemu wypadkowi. Ruszył challenge, którego celem jest zwrócenie uwagi na zbiórkę na pomoc i rehabilitację chłopca.
My nominujemy PRZEDSZKOLE IM. MARII KONOPNICKIEJ W WĄGROWCU.
Wspomnienie
Pani Alina Kraus urodziła się 15 lutego 1959 roku w Wągrowcu. W 1979 roku ukończyła Technikum Rolnicze w Gołańczy w specjalności hodowla i uprawa roślin. Początkowo pracowała w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Mieścisku, Banku Spółdzielczym w Wągrowcu i Narodowym Banku Polskim Oddział w Wągrowcu.
Do Zbiorczej Szkoły Gminnej przyjęto ją na stanowisko referenta do spraw szkoły, a kilka lat później została sekretarzem. Zmieniały się nazwy szkoły: Zbiorcza Szkoła Gminna, Szkoła Podstawowa nr 1, Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec, a zakończyła swoją karierę zawodową w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej.
Pani Ala jest jedną z najważniejszych osób, które tworzyły historię i atmosferę naszej szkoły. Pozostanie w naszych opowieściach, anegdotach i zawsze będziemy wspominać ją z uśmiechem na twarzy.
Składamy najszczersze wyrazy współczucia mężowi, dzieciom oraz wnukom.
Danuta Chosińska
wraz z pracownikami szkoły
Wstępna deklaracja zgłoszenia zamiaru korzystania z obiadów w roku szkolnym 2022/2023.
Deklaracja-korzystania-z-obiadow_2(1).docx
Szanowni Państwo, prosimy o dostarczenie do 24.06.2022 wstępnej deklaracji zamiaru korzystania z obiadów na rok szkolny 2022/2023.
Z karty żałobnej
Ze smutkiem zawiadamiam o śmierci pani Aliny Kraus - wieloletniego pracownika na stanowisku sekretarza szkoły. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 9.00 na cmentarzu komunalnym. O godz. 7.30 odbędzie się msza świeta pogrzebowa w kościele p.w. św. Wojciecha.
Składam najszczersze wyrazy współczucia rodzinie zmarłej.
Danuta Chosińska
Wyprawka dla klasy pierwszej na rok szkolny 2022/20233
1 teczka z gumką
farby plakatowe Astra 12 kolorów
kredki Bambino grube 12 kolorów
pastele olejne 12 kolorów PENTEL
pędzel okrągły RENESANS nr 12 i nr 4
pędzel płaski RENESANS nr 20 i nr 12
2 ołówki HB i B
2 kleje w sztyfcie GLUE STICK
2 opakowania plasteliny ASTRA duże
2 bloki techniczne białe
2 bloki zwykłe białe
2 bloki kolorowe
1 zeszyt 16 kartkowy w wąskie czerwone linie
1 zeszyt 16 kartkowy w kratkę
Dla klasy na rok szkolny 4 ryzy papieru A4
kubeczek do wody (malowanie)
nożyczki
temperówka
Uwaga:jeżeli przybory zostały już wcześniej zakupione nie z firmy podanej wyżej to nic nie szkodzi.
Wychowanie fizyczne:
woreczek na przybory sportowe
spodenki sportowe krótkie
i bluzka z krótkim rękawem
buty sportowe (najlepiej na rzep)
długie spodnie i bluza -zajęcia w terenie
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Dzień 17 czerwca jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Sekretariat jest w tym dniu zamknięty.
Wsparcie psychologiczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli
Zwiększono dyżury psychologów na Internetowej Platformie Specjalistyczno-Doradczej.
Wsparcie ma charakter indywidualnych spotkań ze specjalistą w formie online.
W ramach Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego na platformie dostępnej pod adresem www.pwpp.uksw.edu.pl zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele mogą skorzystać z indywidualnych bezpłatnych konsultacji ze specjalistami.
Bezpłatne doradztwo psychologiczno-pedagogiczne obejmuje m.in.:
-
pomoc psychologiczną w sytuacji depresji, kryzysu, trudnych doświadczeń życiowych i wyzwań codzienności, zaburzeń osobowości, problemów z poczuciem własnej wartości, w napadach lęku i paniki, z doświadczeniem traumy
-
rozwiązywanie problemów wychowawczych z dziećmi i młodzieżą (problemy z nauką, zachowaniami agresywnymi, stawianiem i utrzymywaniem granic, poprawa komunikacji dorosły-dziecko i dorosły-nastolatek itp.)
-
pracę z zespołem klasowym i rozwiązywanie konfliktów, budowanie relacji interpersonalnych
-
radzenie sobie z przewlekłym stresem oraz trudnymi emocjami;
-
pracę z uzależnieniami i współuzależnieniem, w tym uzależnienia behawioralne m.in. od komputera i telefonu
-
wsparcie edukacyjno-wychowawcze dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ich rodziców i nauczycieli;
-
wsparcie dydaktyczno-metodyczne dla nauczycieli przedmiotowych
-
pomoc psychologiczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych w języku ukraińskim.
Wsparcia udziela ponad 20 różnych specjalistów (psychologów, pedagogów i psychoterapeutów), którzy mają wieloletnie, bogate doświadczenie w pracy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej i psychoterapeutycznej. Wielokrotnie ściśle współpracują z sektorem edukacji, co pozwala na dogłębne poznanie trudności, potrzeb i oczekiwań uczniów, rodziców i nauczycieli.
Zapisy na dyżury psychologów prowadzone są dla zarejestrowanych na Platformie użytkowników. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego dobierany jest ekspert z danego obszaru (można też samodzielnie wskazać preferowanego specjalistę) oraz ustalany termin spotkania w formie wideo-rozmowy. W przypadku uczniów poniżej 18 roku życia niezbędne jest wyrażenie pisemnej zgody przez rodzica lub opiekuna, a czasem jego obecność na pierwszym spotkaniu lub na jego części.
-
Szkoła w dniu 2 maja
Informujemy, że w dniu 2 maja szkoła jest nieczynna.
Wolne w przedszkolu
Przerwa w działalności oddziału przedszkolnego będzie miała miejsce w dniach 15 i 19 kwietnia, 2 maja oraz 17 czerwca 2022 roku.
Zajęcia z Zumby
Zapraszamy na zajęcia w poniedziałki o godz.17.15. Koszt dla dorosłych 20zł, dla uczennic i uczniów 10 zł.
Projekt "Woda"
Klasa 5 A świętuje Dzień Wody, przygotowując się do realizacji projektu "Woda Źródłem Życia". Projekt jest realizowany wraz z partnerską szkołą w Dobris w Czechach.
Wyjazd do Teatru Buffo
Dnia 22 marca klasa 5 A wybrała się do Teatru Buffo w Warszawie na fantastyczne przedstawienie muzyczne "Piotruś Pan". Niesamowite emocje towarzyszyły zdumiewającym scenom, wspaniałej grze młodych i doświadczonych aktorów. Rewelacyjna scenografia, interakcja z publicznością, piękna muzyka i wykonanie zachęcają do ponownego odwiedzenia tego niezwykłego miejsca.
W czasie przerwy w podróży niektórzy próbowali wykorzystać swoje aktorskie umiejętności.
Świetnie spędzony czas.
Konkurs na stroik wielkanocny
W konkursie na stroik i palmę wielkanocną I miejsce w kategorii klas I-III zdobyła Maria Bubacz. Jury uznało jej pracę za najlepszą wśród 83 innych stroików. Wręczenie nagrody odbędzie się 10 kwietnia o godz. 13.00 na Targowisku w Łeknie podczas Jarmarku wielkanocnego. Pozostałe stroiki będzie można zakupić od godz. 10 do 16. A pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na cele charytatywne.
Konkurs na palmę wielkanocną
W konkursie na palmę wielkanocną organizowanym przez Miejski Dom Kultury, I miejsce w kategorii klas I-III zajęła Maria Bubacz, a II miejsce Michał Szczepaniak. Gratulujemy.
Warsztaty plastyczne klasa IIa - pisanki wielkanocne na folii bąbelkowej
Przygotowania do świąt
Ten tydzień był dla klasy 2a pełen wrażeń. Uczniowie oprócz zajęć dydaktycznych tworzyli prace plastyczne związane z nadchodzącą Wielkanocą, uczestniczyli w zabawach integracyjnych oraz odwiedził ich zajączek. Życzymy wszystkim, aby nadchodzący czas był radosny i spokojny.
Pracowite przygotowania do Świąt u Biedronek
Wiosenne Warsztaty klasy 1a w Pizzerii Margeritta
Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2022
Czym jest akcja społeczno-edukacyjna Żonkile?
19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.
Dlaczego żonkile?
Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.
– Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile – powiedziała Paula Sawicka, psycholożka, była nauczycielka akademicka, związana z opozycją demokratyczną. Wspólnie z Markiem Edelmanem napisała książkę "I była miłość w getcie".
Akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami. Głęboko wierzymy, że pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają nam wspólną tożsamość – niezależnie od światopoglądu czy sympatii politycznych.
Miłość motywem przewodnim akcji Żonkile
Tegoroczna akcja Żonkile odbywa się w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie – gdy ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Chcemy, by udział w kampanii odbywającej się pod hasłem miłości był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji. Pamiętając o słowach Mariana Turskiego, że Auschwitz nie spadło z nieba, chcemy solidaryzować się z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich najbliższych.
Archiwum Aktualności