Oferta pracy dla nauczyciela języka angielskiego - szczegóły w załączniku.
Aktualności
Ogłoszenie o naborze
Bezpieczne Wakacje
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku ze zbliżającymi się feriami letnimi w 2026 r. Wielkopolski Kurator Oświaty przypomina o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z wypoczynku dla dzieci i młodzieży, zgłoszonego do systemu bazy wypoczynku Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Rodzice lub opiekunowie mają możliwość sprawdzenia każdego organizatora wypoczynku w systemie bazy wypoczynku (https://wypoczynek.men.gov.pl/) oraz mogą zgłaszać organizatorowi wypoczynku prośbę o wydrukowanie z systemu bazy wypoczynku potwierdzenia o zgłoszonym wypoczynku (odrębnie dla każdego turnusu).
Na stronie internetowej dostępny jest również „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”, który zawiera najważniejsze informacje dotyczące przygotowań do wyjazdów na wypoczynek. Są też określone obowiązki organizatorów wypoczynku, kierownika i wychowawcy wypoczynku, a przede wszystkim informacje o obowiązku zapewnienia dzieciom i młodzieży opieki i bezpieczeństwa.
Informacje zawarte są na poniższych stronach:
https://wypoczynek.men.gov.pl, na której znajduje się baza wypoczynku, „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”, możliwość sprawdzenia autokaru „bezpieczny autobus”, itd.
https://wypoczynek.men.gov.pl/strona/Rodzice - zamieszczone są dodatkowe informacje, m.in. dla rodziców, organizatorów, które są niezbędne do prawidłowej organizacji wyjazdu dziecka i mają wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa podczas wypoczynku.
Przydatne linki:
https://www.gov.pl/web/edukacja/obozy-harcerskie-pod-namiotami---wytyczne-iprocedury
Bezpieczeństwo o zmroku - Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
Bezpieczeństwo w czasie burz i silnych wiatrów - Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
Bezpieczny wypoczynek nad wodą - Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
Jak przygotować się na upał? - Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
Filmy edukacyjne - Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
6 czerwca 2026 r. weszły w życie przepisy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 maja 2026 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży z załącznikiem, stanowiącym nowy wzór Karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. Nowe przepisy wprowadzają rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo uczestników, w szczególności podczas korzystania z kąpielisk oraz usprawniają prowadzenie kursów na kierowników i wychowawców wypoczynku przez umożliwienie prowadzenia wykładów w formule on-line, przy pozostawieniu wyłącznie formuły stacjonarnej dla zajęć praktycznych: https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczenstwo-uczniow-priorytetem---nowe-przepisy-o-wypoczynku-dzieci-i-mlodziezy.
Ważne jest, aby osobom wyjeżdżającym za granicę przekazane zostały istotne informacje w związku z możliwością wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń związanych z pobytem na terenie danego kraju. Zaleca się, aby organizatorzy wypoczynku, kierownik i wychowawcy wypoczynku, mieli ze sobą adresy polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi).
Poniżej niezbędne informacje:
Serwis https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ - wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
Strona internetowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji -https://www.gov.pl/web/mswia/system-powiadamiania-ratunkowego. To system powiadamiania ratunkowego numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Numer alarmowy 112 można wybrać w telefonie nieposiadającym karty SIM.
Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych -https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. Są tam informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ, gdzie w profilach krajów znajdują się informacje i ostrzeżenia dla podróżujących.
Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz”, https://odyseusz.msz.gov.pl/. W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą MSZ będzie mógł nawiązać kontakt, udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy przez właściwą placówkę dyplomatyczno-konsularną. System "Odyseusz" umożliwi również otrzymywanie powiadomień o zagrożeniach w kraju podróży oraz innych informacji konsularnych.
https://www.gov.pl/web/gitd/nowe-przepisy-dotyczace-hulajnog-elektrycznych-iurzadzen-transportu-osobistego - przypomnienie przepisów dotyczących hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego.
fot.gov.pl
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
Piątek 26 czerwca 2026
WYCIECZKA DO TORUNIA 5A
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Torunia – jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. Celem wyjazdu było poznanie historii miasta oraz jego najważniejszych zabytków.
Podczas zwiedzania uczniowie zobaczyli Stare Miasto, Ratusz Staromiejski, Pomnik Mikołaja Kopernika oraz Krzywą Wieżę. Uczniowie odwiedzilik planetarium i obejrzeli senas "Zostać astronautą".
Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji, a także spędzili czas w miłej atmosferze. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i pełni niezapomnianych wspomnień.
BEZPIECZNE WAKACJE 2A
17 czerwca klasa 2a uczestniczyła w warsztatach "Rozpocznij bezpieczne wakacje na lądzie i w wodzie". Organizatorem było TPD a spotkanie odbyło się na terenie ośrodka Wielspin w Wągrowcu dziękujemy.
1
WYCIECZKA DO POZNANIA KLASA 3A
18 czerwca klasa 3A wybrała się na wycieczkę do Poznania. Naszą podróż rozpoczęliśmy na dworcu w Wągrowcu, skąd pojechaliśmy pociągiem do Poznania.
Po przyjeździe uczestniczyliśmy w grze terenowej na Starym Rynku. Szukaliśmy różnych ciekawych informacji i zabytków.
Następnie udaliśmy się do katedry. Zwiedziliśmy jej podziemia, w których pochowani są pierwsi władcy Polski. Podczas zajęć uczniowie wcielali się w role książąt z początków państwa polskiego, co pozwoliło im lepiej poznać historię tamtych czasów.
Dowiedzieliśmy się także, jak w dawnych wiekach karano złoczyńców i jakie kary stosowano za popełnione przestępstwa. Była to bardzo ciekawa lekcja historii.
Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wyjazdu i bogatsi o nową wiedzę.
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
Wielki sukces naszych reprezentacji szkolnych!
Uczniowie z klas 4 i młodszych, 5–6 oraz 7–8 wzięli udział w Turnieju Piłki Nożnej im. M. Braciszewskiego w Wiatrowie. Wszystkie nasze drużyny spisały się znakomicie, zajmując 1. miejsca w swoich kategoriach wiekowych!
Turniej dostarczył wielu sportowych emocji, pięknych bramek i niezapomnianych chwil. Najważniejsze jednak, że była świetna zabawa, gra fair play i doskonała atmosfera.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!
IV PONADPOWIATOWY KONKURS BIOLOGICZNO-CHEMICZNY
12.06.2026 w Pile odbyła się gala wieńcząca IV Ponadpowiatowy konkurs biologiczno- chemiczny, na którym nagrodę dla finalisty odebrała Martyna Sarnowska uczennica naszej Marysieńki. Gratulujemy serdecznie!! Należy podkreślić, że Martynka była najwyżej sklasyfikowaną uczennicą z powiatu wągrowieckiego.
KOMUNIKAT!!
Proszę o sprawdzanie wiadomości w aplikacji dziennika VULCAN w zakładce informacje. Dotyczą informacji przekazywanych przez PKS.
Dnia 19 czerwca ze względu na zamknięcie drogi Wągrowiec - Rąbczyn PKS trasa Rgielsko obsługuje rano tylko przystanek obok Świetlicy Wiejskiej w Rgielsku.
Powroty będą realizowane na wszystkich przystankach.
Wspomnienie o Dorocie Kuryłowicz
Dorotko!
Trzeba Cię opłakać
bo potrzeba nam tych łez
Trzeba Cię opłakać
bo tak od wieków przystałoAle tak naprawdę
Ty tych łez nie potrzebujeszPatrzysz na nas z góry
i mówisz dobrze dobrzeKiedy widzisz
że wydobywamy z siebie naszą dzielnośćJulia Hartwig, Gorzkie żale
[ze zmianami]Dorota Kuryłowicz przyfrunęła do nas – społeczności Marysieńki – jako najcudowniejszy kolorowy ptak – zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do wszystkiego, co przynosił los.
Z wykształcenia absolwentka dwóch kierunków Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: chemii i filologii w zakresie nauczania języka angielskiego.
Na początku pracy zawodowej obdarzała swoim wyjątkowym ciepłem uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej w Wierzchowie k. Drawska Pomorskiego.
Od 1994 roku rozświetlała codzienność Zespołu Szkół w Mieścisku, a od 2001 uczyła m.in. uśmiechu w Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec i Gimnazjum w Mieścisku.
Po reformie, tak długo, jak zdrowie pozwalało i starczało sił obdarzała dobrem dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu.
Była wychowawcą klas, organizatorką wyjazdów na anglojęzyczne wydarzenia kulturalne, warsztaty Euroweek. Współpracowała ze szkołami w Holandii, w Czechach i na Węgrzech.
Zapamiętamy ją jako zawsze życzliwą i promienną, pełną wiary i wyrozumiałości zarówno wobec uczniów, jak i dorosłych, których los stawiał na jej drodze; miłośniczkę teatru, muzyki (wszak sama śpiewała w co najmniej dwóch chórach); kobietę odważnie dającą świadectwo swojej wiary.
We wspomnieniach uczniów, którzy mieli przyjemność rozwijać się pod jej skrzydłami, jawi się jako nauczycielka zarażająca pasją do życia i języka angielskiego.
Niech spoczywa w pokoju!
"Wielkopolski Punkt Wsparcia Rodzin - edycja 2026”
"Towarzystwo Społeczno-Prawne zaprasza do udziału w zadaniu pn. „Wielkopolski Punkt Wsparcia Rodzin - edycja 2026” dofinansowanym z budżetu Wojewody Wielkopolskiej.
Wielkopolski Punkt Wsparcia Rodzin oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną, pedagogiczną, rehabilitantów i innych specjalistów oraz bezpłatną pomoc prawną dla rodzin niepełnych, zastępczych, adopcyjnych, dotkniętych niepełnosprawnością, bezrobociem, zadłużeniem lub przemocą.
Zgłoszenia na w/w pomoc można dokonać na adres e-mail: towarzystwospolecznoprawne@gmail.com lub pod smsem pod numerem 604456914.
Informacje zamieszczane są na stronie facebook
https://www.facebook.com/TowarzystwoSpolecznoPrawne
https://www.facebook.com/profile.php?id=61578734646643
oraz na portalu instagram https://www.instagram.com/wielkopolskipkt.wsparciarodzin/
Projekt trwa do 31.12.2026 r., liczba miejsc jest ograniczona.
ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W ANKIECIE
"Z MITOLOGIĄ NA TY"
28.05.2026 troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIII Gminnym Konkursie Mitologicznym "Z MITOLOGIĄ NA TY", który się odbył w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Żelicach. Zadania konkursowe były znacznie przekraczające szkolną podstawę programową.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, konkurencja była spora, a Helena Trybus zajęła zaszczytne II miejsce. Trzynastka wcale nie okazała się pechowa, wbrew powszechnemu mniemaniu, bo była to XIII edycja konkursu Helena wylosowała stolik nr 13. Gratulujemy serdecznie naszym uczniom.
DZIEŃ DZIECKA W MARYSIEŃCE
W piątek boisko szkolne zamieniło się w prawdziwą przestrzeń zabaw terenowych, gier online oraz offline. Nie zabrakło kreatywnych stanowisk, kolorowych baniek mydlanych oraz tańca.
Dzieci miały możliwość skorzystać ze zjazdów na dmuchańcu, zjeść pyszne ciasta przygotowane przez rodziców, posilić się kiełbaską z grilla oraz ochłodzić się jedząc lodyufundowane przez państwa Joanne i Radosława Ewertowskich.
W sportowej części obchodów Dnia Dziecka uczniowie mogli sprawdzić swoje siły w turnieju gry w GIGA piłkę plażową oraz turnieju piłki nożnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia zumby prowadzone przez p. Gosię Twardowską, które dostarczyły uczestnikom wiele radości i pozytywnej energii
4
I MIĘDZYSZKOLNY GMINNY TURNIEJ W PALANTA
Za nami I Międzyszkolny Gminny Turniej w Palanta, który dostarczył uczestnikom i kibicom mnóstwo sportowych emocji, radości oraz dobrej zabawy. Do wspólnej rywalizacji stanęły następujące drużyny: ZSP Wiatrowo, ZSP Pawłowo Żońskie, SP Żelice, SP Łaziska oraz gospodarz — SP im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała Pani Wicedyrektor Anna Brzezińska.
Spotkanie przebiegło w świetnej atmosferze i było okazją do integracji, sportowej rywalizacji oraz aktywnego spędzenia czasu.
Mamy nadzieję, że był to pierwszy turniej, ale z pewnością nie ostatni i wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz sportowych spotkań.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz kibicom za stworzenie wspaniałej atmosfery. Szczególne podziękowania kierujemy do Tymka Ewertowskiego i Igora Beima za pomoc w sędziowaniu oraz dziewcząt z klasy 4a za pomoc w organizacji i przygotowanie występu tanecznego, który umilił czas pomiędzy meczami.
Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
I miejsce – SP im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
II miejsce – SP Żelice
III miejsce – ZSP Pawłowo Żońskie
IV miejsce – ZSP Wiatrowo
V miejsce – SP Łaziska
Gratulujemy wszystkim drużynom i dziękujemy za udział!
5
PONADPOWIATOWY KONKURS BIOLOGICZNO - CHEMICZNY
Martyna S. finalistką Ponadpowiatowego Konkursu Biologiczno - Chemicznego organizowanego przez I LO w Pile! Martyna przystąpiła do etapu finałowego na który składała się część teoretyczna obejmująca zagadnienia z biologii i chemii, oraz część laboratoryjna obejmująca zadania praktyczne. Czekamy teraz na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Podkreślić należy fakt iż Martyna musiała opanować do tego konkursu nie tylko wiedzę teoretyczną z zakresu nauk przyrodniczych, ale także umiejętności praktyczne wykonania preparatów , rozpoznania organów człowieka , wykrycia substancji chemicznych. Poradziła sobie świetnie! Gratulujemy i czekamy na wyniki.
POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
23 maja w Szkole Podstawowej w Damasławku odbył się XI Powiatowy Konkurs Matematyczny, w którym rywalizowało około 170 najlepszych matematyków z powiatu. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów.
Miło nam poinformować, że troje uczniów znalazło się na podium:
w kategorii klas 8 Tola M. zajęła II miejsce
w kategorii klas 7 Renata K. zajęła II miejsce
w kategorii klas 5 Magdalena S. zajęła III miejsce
Wszystkim reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
KONKURS NAUK MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZYCH
W czwartek 21.05 reprezentacja naszej szkoły Aleksander,Zuzanna,Tola i Stanisław z klas 8 wzięła udział w III Międzyszkolnym Zespołowym Konkursie Nauk Matematyczno-Przyrodniczych organizowanych przez Zespół Szkół nr 2 im. ppłk. dr. Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu.
W swoich zmaganiach na 10 zespołów zdobyli zaszczytne III miejsce
STRZELECTWO SPORTOWE
W Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Żelicach odbyły się X Jubileuszowe Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Strzelectwie Sportowym. Naszą Szkołę reprezentowała drużyna męska (klasa VIIIb) w składzie: Adam D., Igor B., Maksymilian K. oraz drużyna mieszana (klasa VIIIb) w składzie: Tola M., Kornelia R., Piotr J.. W kategorii szkół podstawowych reprezentacja drużyny męskiej zdobyła II miejsce! Na szczególne brawa zasługuje Adam D., który wywalczył III miejsce indywidualnie! Ogromne gratulacje dla naszych strzelców i strzelczyń!
SZACH MAT Z DWÓJKĄ
Wielkim sukcesem zakończył się rozgrywamy Szkole Podstawowej nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich VI Powiatowy Turniej Szachowy "Szach Mat z Dwójką." Spośród naszych reprezentantów w kategorii klas młodszych mistrzostwo powiatu zdobył Sebastian Sz., a Wiktor S. został wicemistrzem w kategorii klas starszych.
Naszą szkołę reprezentowali również Janek H., Janek Ś. i Piotrek M. w kategorii klas starszych oraz debiutujący w zawodach na takim poziomie Emilka J., Wojtek M. i Marcel M..
1
Archiwum Aktualności