Aktualności

          • WYCIECZKA DO POZNANIA

          • Klasy 4a i 5b wybrały się na wycieczkę do Poznania! Było kreatywnie w Abstrakcji i pełno emocji w Pixel XL

            Mnóstwo śmiechu, zabawy i zdrowej rywalizacji, a do tego wspomnienia, które z pewnością zostaną na długo.

          • MARSZ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

          • Uczniowie Marysieński, wraz z opiekunami, po raz kolejny mieli zaszczyt wziąć udział w Marszu Godności Osób z Niepełnosprawnościami, zorganizowany w piątek, 8 maja, przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Bona Fides i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy OREW w Wągrowcu.

            Było to niezwykłe wydarzenie. Gratulujemy wspaniałej organizacji!

          • KONKURS SZACHOWY

          • W maju w bibliotece szkolnej miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów dla uczestników i zwycięzców szkolnego turnieju "Gramy w warcaby". Zawody organizowane dla uczniów klas V i VI wygrał zdecydowanie Janek Ś. z klasy 5A. Drugi był Kuba B. z 6B. Trzecie miejsce na podium zajęli Piotrek M. z 5A i ubiegłoroczny triumfator Antek Ł. z klasy 5B.

          • WYCIECZKA DO TORUNIA

          • Uczniowie klas 1b, 2b, 3b wybrali się na wycieczkę do Torunia. 

            Przygodę rozpoczęli od wizyty w Młynie Wiedzy, gdzie poprzez zabawę odkrywali świat nauki i eksperymentów.

            Następnie wzięli udział w warsztatach piernikowych – własnoręcznie przygotowanie pierników sprawiło najmłodszym mnóstwo radości.

            Na zakończenie wybrali się na spacer po urokliwym Toruniu, podziwiając zabytkowe uliczki i najważniejsze atrakcje miasta

            To był dzień pełen wrażeń i świetnej zabawy!

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • Uczniowie klasy 5b 6a ib oraz 7a udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.Pierwszego dnia młodzież zwiedzała Stare Miasto , Krakowskie Przedmieście , Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski i Centrum Nauki Kopernik. Natomiast drugiego dnia uczniowie zwiedzali Stadion Narodowy, Łazienki Królewskie oraz taras widokowy na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki.

          • ŻONKILOWE POLA NADZIEI

          • Społeczność MARYSIEŃKI z zaangażowaniem włączyła się w akcję „Żonkilowe Pola Nadziei” , wspierając działalność Wągrowieckiego Hospicjum.

            W ramach akcji uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły aktywnie uczestniczyli w działaniach mających na celu szerzenie idei wolontariatu oraz wsparcie osób znajdujących się pod opieką hospicjum.

            Żonkile – symbol nadziei – stały się dla nas nie tylko pięknym znakiem wiosny, ale przede wszystkim wyrazem pamięci i troski o tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną inicjatywę. Wierzymy, że takie działania mają ogromną wartość i pozostają w sercach na długo

          • SZKOLNY KONKURS POEZJI MARII KONOPNICKIEJ

          • Dnia 22 kwietna w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej, który skierowany był dla uczniów klas I-III.

            Młodzi artyści z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem prezentowali wybrane wiersze, pokazując nie tylko piękną pamięć, ale także wrażliwość i talent sceniczny. Każdy występ był niepowtarzalny i nagradzany gromkimi brawami! Jury postanowiło wyróżnić następujące osoby:

            1. miejsce – Lidia G. kl. 3B

            2. miejsce – Hanna N. kl. 2A

            3. miejsce – Wiktoria Sz. kl. 2B

            Wyróżnienie – Liwia J. kl. 1B

            Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów!

          • NASZA SZKOŁA - NASZ SAMORZĄD

          • Spotkania Kuratorium Oświaty w Poznaniu

            Uczniowie dzielili się doświadczeniami, pomysłami i refleksjami dotyczącymi działalności samorządowej, organizacji wydarzeń oraz praw ucznia.

            Dnia 15 kwietnia 2026 r. Wągrowiec odbyło się spotkanie w Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu z udziałem samorządów uczniowskich:

            Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu;

            Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Żelicach.

            W wydarzeniu uczestniczyli:

            pani Lidia Popielarz-Kozłowska – starszy wizytator;

            pan Jacek Skowroński – dyrektor Delegatury w Pile.

            Uczniowie dyskutowali o samorządności, projektach szkolnych, ocenianiu oraz prawach ucznia.

            Odbyły się także spotkania z opiekunami samorządów oraz dyrektorami szkół, podczas których omówiono wnioski i kierunki dalszych działań.

            Dziękujemy wszystkim uczniom, opiekunom, dyrektorom i wizytatorom za zaangażowanie oraz budowanie silnej społeczności szkolnej!

          • IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY

          • W Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży.

            Nasi uczniowie dzielnie pokonywali wyznaczone trasy, dostosowane do kategorii wiekowych – najmłodsi 600 m, starsi 800 m, a najstarsi aż 1000 m. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem i ogromną determinacją.

            Z dumą prezentujemy wyniki naszych wspaniałych drużyn:

            SREBRO DLA:

            Dziewcząt z klas 5-6

            Chłopców z klas 5-6

            GRATULACJE ZA WALKĘ DLA:

            Dziewcząt (kl. 4 i młodsze) – IV miejsce

            Chłopców (kl. 4 i młodsze) – V miejsce

            Dziewcząt (kl. 7-8) – V miejsce

            Chłopców (kl. 7-8) – VIII miejsce

            Na szczególne wyróżnienie zasługuje Miłosz Kotarba, który indywidualnie wywalczył II miejsce w swojej kategorii wiekowej!

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowego ducha i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

          • WYCIECZKA - MALBORK

          • Uczniowie klasa 5A z wychowawcami panią Sylwią Kołsut i panem Romanem Budzyńskim zwiedzała zamek Zakonu Rycerskiego Ojców Szpitalników Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Malborku.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • 10 kwietnia nasi uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pod hasłem: „Wągrowiec na niebiesko z SP3”.

            Podczas imprezy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Spójrz na świat przez niebieskie okulary".

            Na podium stanęli: Filip J. z kl.1b, który zdobył 2 miejsce oraz Piotr K. z kl. 2b., który zdobył miejsce 3

            Specjalną nagrodę przyznają przez portal Wągrowiecki Region News zdobył Mateusz J. z klasy 3b.

            Wyróżnienia przyznano: Marii C., Kubie Ł., Amelii K. oraz Marcelowi D..

            Serdecznie gratulujemy!

          • DRZWI OTWARTE DLA PIERWSZOKLASISTÓW

          • W naszej szkole odbyły się wyjątkowe Drzwi Otwarte, skierowane do przyszłych pierwszoklasistów oraz ich rodziców. Było to wydarzenie pełne radości, uśmiechu i pozytywnej energii, które pozwoliło najmłodszym lepiej poznać miejsce, w którym już niedługo rozpoczną swoją edukacyjną przygodę.Na gości czekało wiele atrakcji. Dzieci miały okazję zwiedzić sale lekcyjne, bibliotekę oraz sale gimnastyczną a także zobaczyć, jak wygląda codzienne życie szkolne. Rodzice mieli możliwość porozmawiać z nauczycielami oraz dyrekcją szkoły, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki.
            Do zobaczenia we wrześniu 

          • DZIEŃ EUROPEJSKI

          • W ramach obchodów Dnia europejskiego uczniowie klas 4–8 zabrali nas w niezwykłą podróż po krajach Unii Europejskiej. Każda klasa przygotowała prezentację wybranego kraju, przybliżając jego kulturę, tradycje, kuchnię, ciekawostki oraz najważniejsze informacje. Wystąpienia oceniała specjalna komisja, która miała niełatwe zadanie, ponieważ wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe i starannie przygotowane.

            Po części prezentacyjnej uczniowie mogli odwiedzać przygotowane stoiska, poznawać kolejne kraje i zbierać pieczątki do swoich „paszportów”. Po zebraniu kompletu pieczątek czekała na nich smakowita nagroda – porcja świeżego popcornu przygotowanego w naszej nowej maszynie, zakupionej z funduszy zebranych przez RSU.

            Na zakończenie Tygodnia Wiosennego odbył się wyczekiwany mecz koszykówki uczniowie vs nauczyciele. Emocji nie brakowało, jednak tym razem zwyciężyło… doświadczenie – wygraną mogą pochwalić się nauczyciele!

            Swoimi akrobacjami uświetniły przerwy w meczu dziewczynki z klasy IV A

          • STOP PRZEMOCY 2026

          • STOP PRZEMOCY 2026 to zadanie prowadzone przy dofinansowaniu z budżetu Powiatu Wągrowieckiego Starostwo Powiatowe w Wągrowcu w ramach którego Towarzystwo Społeczno-Prawne organizuje szkolenia o tematyce zapobiegania przemocy i agresji rówieśniczej w szkołach.W dniu 31.03.2026 r. szkolenie odbyło się w klasie 4A ze Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu przeprowadziła mec. Beata Koczorowska-Muszyńska.Uczniowie otrzymali słodkie i praktyczne upominki oraz dowiedzieli się jak mogą przeciwdziałać przemocy w szkole. 

            Pokaż mniej

          • DZIEŃ ŚW. PATRYKA

          • 17.03.2026r. Zorganizowanie obchodów i konkursu na kapelusz/ ozdobę, z okazji dnia Sw. Patryka (17 marca), patrona Irlandii. W konkursie wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły. 1 miejsce zajęły ex aequo: Julia Świostek i Michał Szczepaniak , 2 miejsce ex aequo: Pola Sobierajczyk i Skyla Martins, 3 miejsce ex aequo: Gabriela Kozłowska, Marta Świostek i Piotr Michalak

          • "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

          • Michał Kaniewski reprezentował naszą szkoł w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Chociaż nie udało się przejść do następnego etapu, serdecznie gratulujemy Michałowi udziału w konkursie oraz wielkiego zaangażowania!

          • "ZŁOTA ŻABA"

          • Dnia 21 marca dwie uczennice klas VIII, Zuzia Matysiak i Martyna Sarnowska, reprezentowały naszą szkołę podczas drugiego etapu konkursu polonistycznego „Złota Żaba”.

            Brawo dla naszych uczennic!

          • GMINNY TURNIEJ "DWA OGNIE"

          • W dniu 17 marca w Pawłowie Żońskim braliśmy udział w Gminnym Turnieju Szkół Podstawowych w "Dwa ognie".

            Reprezentacje naszej szkoły w kategorii klas 1-4, 5-6 oraz 7-8 zdobyły II miejsca. Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
      • +48 693 782 882
      • ul. Kolejowa 14,
        62-100 Wągrowiec
        Poland
      • Dyrektor: Danuta Karczewska (nieobecna)
        Wicedyrektor: Anna Brzezińska
        II Wicedyrektor: Anna Dróbka-Rejmoniak
      • Sekretariat czynny w godz. 7.00 - 15.00
        Sekretariat obsługuje Katarzyna Ratajczak.
      • AE:PL-49076-46043-FAFRC-31

        Dane do faktury:

        Dane do wystawiania faktur :
        Nabywca
        Gmina Wągrowiec
        62-100 Wągrowiec, ul. Cysterska 22
        NIP 766 19 68 498

        ODBIORCA
        Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
        62-100 Wągrowiec, ul. Kolejowa 14
        NIP 766 19 96 885