Aktualności

          • KOMUNIKAT!!

          • Proszę o sprawdzanie wiadomości w aplikacji dziennika VULCAN w zakładce informacje. Dotyczą informacji przekazywanych przez PKS.

            Dnia 19 czerwca ze względu na zamknięcie drogi Wągrowiec - Rąbczyn PKS trasa Rgielsko obsługuje rano tylko przystanek obok Świetlicy Wiejskiej w Rgielsku.

             

            Powroty będą realizowane na wszystkich przystankach.

          • Wspomnienie o Dorocie Kuryłowicz

          • Dorotko!

            Trzeba Cię opłakać
            bo potrzeba nam tych łez
            Trzeba Cię opłakać
            bo tak od wieków przystało

            Ale tak naprawdę
            Ty tych łez nie potrzebujesz

            Patrzysz na nas z góry
            i mówisz dobrze dobrze

            Kiedy widzisz
            że wydobywamy z siebie naszą dzielność

            Julia Hartwig, Gorzkie żale
            [ze zmianami]

             

            Dorota Kuryłowicz przyfrunęła do nas – społeczności Marysieńki – jako najcudowniejszy kolorowy ptak – zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do wszystkiego, co przynosił los.

             

            Z wykształcenia absolwentka dwóch kierunków Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: chemii i filologii w zakresie nauczania języka angielskiego.

            Na początku pracy zawodowej obdarzała swoim wyjątkowym ciepłem uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej w Wierzchowie k. Drawska Pomorskiego.

            Od 1994 roku rozświetlała codzienność Zespołu Szkół w Mieścisku, a od 2001 uczyła m.in. uśmiechu w Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec i Gimnazjum w Mieścisku. 

            Po reformie, tak długo, jak zdrowie pozwalało i starczało sił obdarzała dobrem dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu. 

            Była wychowawcą klas, organizatorką wyjazdów na anglojęzyczne wydarzenia kulturalne, warsztaty Euroweek. Współpracowała ze szkołami w Holandii, w Czechach i na Węgrzech. 

            Zapamiętamy ją jako zawsze życzliwą i promienną, pełną wiary i wyrozumiałości zarówno wobec uczniów, jak i dorosłych, których los stawiał na jej drodze; miłośniczkę teatru, muzyki (wszak sama śpiewała w co najmniej dwóch chórach); kobietę odważnie dającą świadectwo swojej wiary.

            We wspomnieniach uczniów, którzy mieli przyjemność rozwijać się pod jej skrzydłami, jawi się jako nauczycielka zarażająca pasją do życia i języka angielskiego.

             

            Niech spoczywa w pokoju!  

          • "Z MITOLOGIĄ NA TY"

          • 28.05.2026 troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XIII Gminnym Konkursie Mitologicznym "Z MITOLOGIĄ NA TY", który się odbył w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Żelicach. Zadania konkursowe były znacznie przekraczające szkolną podstawę programową.

            Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, konkurencja była spora, a Helena Trybus zajęła zaszczytne II miejsce. Trzynastka wcale nie okazała się pechowa, wbrew powszechnemu mniemaniu, bo była to XIII edycja konkursu Helena wylosowała stolik nr 13. Gratulujemy serdecznie naszym uczniom.

          • DZIEŃ DZIECKA W MARYSIEŃCE

          • W piątek boisko szkolne zamieniło się w prawdziwą przestrzeń zabaw terenowych, gier online oraz offline. Nie zabrakło kreatywnych stanowisk, kolorowych baniek mydlanych oraz tańca.

            Dzieci miały możliwość skorzystać ze zjazdów na dmuchańcu, zjeść pyszne ciasta przygotowane przez rodziców, posilić się kiełbaską z grilla oraz ochłodzić się jedząc lodyufundowane przez państwa Joanne i Radosława Ewertowskich.

            W sportowej części obchodów Dnia Dziecka uczniowie mogli sprawdzić swoje siły w turnieju gry w GIGA piłkę plażową oraz turnieju piłki nożnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia zumby prowadzone przez p. Gosię Twardowską, które dostarczyły uczestnikom wiele radości i pozytywnej energii

          • I MIĘDZYSZKOLNY GMINNY TURNIEJ W PALANTA

          • Za nami I Międzyszkolny Gminny Turniej w Palanta, który dostarczył uczestnikom i kibicom mnóstwo sportowych emocji, radości oraz dobrej zabawy. Do wspólnej rywalizacji stanęły następujące drużyny: ZSP Wiatrowo, ZSP Pawłowo Żońskie, SP Żelice, SP Łaziska oraz gospodarz — SP im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała Pani Wicedyrektor Anna Brzezińska.

            Spotkanie przebiegło w świetnej atmosferze i było okazją do integracji, sportowej rywalizacji oraz aktywnego spędzenia czasu.

            Mamy nadzieję, że był to pierwszy turniej, ale z pewnością nie ostatni i wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz sportowych spotkań.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz kibicom za stworzenie wspaniałej atmosfery. Szczególne podziękowania kierujemy do Tymka Ewertowskiego i Igora Beima za pomoc w sędziowaniu oraz dziewcząt z klasy 4a za pomoc w organizacji i przygotowanie występu tanecznego, który umilił czas pomiędzy meczami.

            Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

            I miejsce – SP im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu

            II miejsce – SP Żelice

            III miejsce – ZSP Pawłowo Żońskie

            IV miejsce – ZSP Wiatrowo

            V miejsce – SP Łaziska

            Gratulujemy wszystkim drużynom i dziękujemy za udział!

          • PONADPOWIATOWY KONKURS BIOLOGICZNO - CHEMICZNY

          • Martyna S. finalistką Ponadpowiatowego Konkursu Biologiczno - Chemicznego organizowanego przez I LO w Pile!  Martyna przystąpiła do etapu finałowego na który składała się część teoretyczna obejmująca zagadnienia z biologii i chemii, oraz część laboratoryjna obejmująca zadania praktyczne. Czekamy teraz na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Podkreślić należy fakt iż Martyna musiała opanować do tego konkursu nie tylko wiedzę teoretyczną z zakresu nauk przyrodniczych, ale także umiejętności praktyczne wykonania preparatów , rozpoznania organów człowieka , wykrycia substancji chemicznych. Poradziła sobie świetnie! Gratulujemy i czekamy na wyniki.

          • POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

          • 23 maja w Szkole Podstawowej w Damasławku odbył się XI Powiatowy Konkurs Matematyczny, w którym rywalizowało około 170 najlepszych matematyków z powiatu. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów.

            Miło nam poinformować, że troje uczniów znalazło się na podium:

            w kategorii klas 8 Tola M. zajęła II miejsce

            w kategorii klas 7 Renata K. zajęła II miejsce

            w kategorii klas 5 Magdalena S. zajęła III miejsce

            Wszystkim reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • KONKURS NAUK MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZYCH

          • W czwartek 21.05 reprezentacja naszej szkoły Aleksander,Zuzanna,Tola i Stanisław z klas 8 wzięła udział w III Międzyszkolnym Zespołowym Konkursie Nauk Matematyczno-Przyrodniczych organizowanych przez Zespół Szkół nr 2 im. ppłk. dr. Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu.

            W swoich zmaganiach na 10 zespołów zdobyli zaszczytne III miejsce

          • STRZELECTWO SPORTOWE

          • W Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Żelicach odbyły się X Jubileuszowe Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Strzelectwie Sportowym. Naszą Szkołę reprezentowała drużyna męska (klasa VIIIb) w składzie: Adam D., Igor B., Maksymilian K. oraz drużyna mieszana (klasa VIIIb) w składzie: Tola M., Kornelia R., Piotr J.. W kategorii szkół podstawowych reprezentacja drużyny męskiej zdobyła II miejsce! Na szczególne brawa zasługuje Adam D., który wywalczył III miejsce indywidualnie! Ogromne gratulacje dla naszych strzelców i strzelczyń!

          • SZACH MAT Z DWÓJKĄ

          • Wielkim sukcesem zakończył się rozgrywamy  Szkole Podstawowej nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich VI Powiatowy Turniej Szachowy "Szach Mat z Dwójką." Spośród naszych reprezentantów w kategorii klas młodszych mistrzostwo powiatu zdobył Sebastian Sz., a Wiktor S. został wicemistrzem w kategorii klas starszych.

            Naszą szkołę reprezentowali również Janek H., Janek Ś. i Piotrek M. w kategorii klas starszych oraz debiutujący w zawodach na takim poziomie Emilka J., Wojtek M. i Marcel M..

          • WYCIECZKA DO POZNANIA

          • Klasy 4a i 5b wybrały się na wycieczkę do Poznania! Było kreatywnie w Abstrakcji i pełno emocji w Pixel XL

            Mnóstwo śmiechu, zabawy i zdrowej rywalizacji, a do tego wspomnienia, które z pewnością zostaną na długo.

          • MARSZ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

          • Uczniowie Marysieński, wraz z opiekunami, po raz kolejny mieli zaszczyt wziąć udział w Marszu Godności Osób z Niepełnosprawnościami, zorganizowany w piątek, 8 maja, przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Bona Fides i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy OREW w Wągrowcu.

            Było to niezwykłe wydarzenie. Gratulujemy wspaniałej organizacji!

          • KONKURS SZACHOWY

          • W maju w bibliotece szkolnej miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów dla uczestników i zwycięzców szkolnego turnieju "Gramy w warcaby". Zawody organizowane dla uczniów klas V i VI wygrał zdecydowanie Janek Ś. z klasy 5A. Drugi był Kuba B. z 6B. Trzecie miejsce na podium zajęli Piotrek M. z 5A i ubiegłoroczny triumfator Antek Ł. z klasy 5B.

          • WYCIECZKA DO TORUNIA

          • Uczniowie klas 1b, 2b, 3b wybrali się na wycieczkę do Torunia. 

            Przygodę rozpoczęli od wizyty w Młynie Wiedzy, gdzie poprzez zabawę odkrywali świat nauki i eksperymentów.

            Następnie wzięli udział w warsztatach piernikowych – własnoręcznie przygotowanie pierników sprawiło najmłodszym mnóstwo radości.

            Na zakończenie wybrali się na spacer po urokliwym Toruniu, podziwiając zabytkowe uliczki i najważniejsze atrakcje miasta

            To był dzień pełen wrażeń i świetnej zabawy!

          • WYCIECZKA DO WARSZAWY

          • Uczniowie klasy 5b 6a ib oraz 7a udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy.Pierwszego dnia młodzież zwiedzała Stare Miasto , Krakowskie Przedmieście , Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski i Centrum Nauki Kopernik. Natomiast drugiego dnia uczniowie zwiedzali Stadion Narodowy, Łazienki Królewskie oraz taras widokowy na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki.

          • ŻONKILOWE POLA NADZIEI

          • Społeczność MARYSIEŃKI z zaangażowaniem włączyła się w akcję „Żonkilowe Pola Nadziei” , wspierając działalność Wągrowieckiego Hospicjum.

            W ramach akcji uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły aktywnie uczestniczyli w działaniach mających na celu szerzenie idei wolontariatu oraz wsparcie osób znajdujących się pod opieką hospicjum.

            Żonkile – symbol nadziei – stały się dla nas nie tylko pięknym znakiem wiosny, ale przede wszystkim wyrazem pamięci i troski o tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną inicjatywę. Wierzymy, że takie działania mają ogromną wartość i pozostają w sercach na długo

          • SZKOLNY KONKURS POEZJI MARII KONOPNICKIEJ

          • Dnia 22 kwietna w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej, który skierowany był dla uczniów klas I-III.

            Młodzi artyści z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem prezentowali wybrane wiersze, pokazując nie tylko piękną pamięć, ale także wrażliwość i talent sceniczny. Każdy występ był niepowtarzalny i nagradzany gromkimi brawami! Jury postanowiło wyróżnić następujące osoby:

            1. miejsce – Lidia G. kl. 3B

            2. miejsce – Hanna N. kl. 2A

            3. miejsce – Wiktoria Sz. kl. 2B

            Wyróżnienie – Liwia J. kl. 1B

            Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
      • +48 693 782 882
      • ul. Kolejowa 14,
        62-100 Wągrowiec
        Poland
      • Dyrektor: Danuta Karczewska (nieobecna)
        Wicedyrektor: Anna Brzezińska
        II Wicedyrektor: Anna Dróbka-Rejmoniak
      • Sekretariat czynny w godz. 7.00 - 15.00
        Sekretariat obsługuje Katarzyna Ratajczak.
      • AE:PL-49076-46043-FAFRC-31

        Dane do faktury:

        Dane do wystawiania faktur :
        Nabywca
        Gmina Wągrowiec
        62-100 Wągrowiec, ul. Cysterska 22
        NIP 766 19 68 498

        ODBIORCA
        Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
        62-100 Wągrowiec, ul. Kolejowa 14
        NIP 766 19 96 885