Informujemy, że egzamin gimnazjalny z części humanistycznej odbędzie się w środę zgodnie z planem. W związku z trwającą akcją protestacyjną, będziemy na bieżąco informować, czy pozostałe części egzaminu odbędą się w terminie.
Egzamin gimnazjalny 2019
Strajk szkolny
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
W związku z brakiem porozumienia między stroną rządową a związkami zawodowymi, informuję, że większość nauczycieli naszej szkoły przystępuje dnia 8 kwietnia do strajku.
Informuję również, że nie jestem w stanie zapewnić uczniom udziału w zajęciach dydaktycznych oraz należytego bezpieczeństwa.
Licząc na Państwa zrozumienie i wyrozumiałość proszę o pomoc w zapewnieniu dzieciom opieki i pozostawienie ich w domach.
Dyrektor
Katarzyna Budzeń
Starsi młodszym
Uczennice klasy 8b - Paulina Siódmiak, Agata Grabowska i Marta Radkiewicz przygotowały gry i zabawy integracyjne dla pierwszoklasistów.
2
Spotkanie z panią Dorotą Kreskowiak
18 marca odbyło się spotkanie z panią Dorotą Kreskowiak z Księgarni Locum, która zachęcała dzieci do czytania książek - "Kto czyta nie pyta". W trakcie zajęć dzieci rozwiązywały rebusy, quizy, kalambury związane z literaturą światową dla dzieci.
Bocian zwiastun wiosny
Zajęcia plastyczne w klasie pierwszej z okazji pierwszego dnia wiosny.
Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy Dzień Wiosny nasi uczniowie i nauczyciele uczcili w niecodzienny sposób.
Gabriela Konwińska laureatką konkursu
23 marca odbyła się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu o Powstaniu Wielkopolskim. Finalistami naszej szkoły zostali Kamil Szulc, Aleksander Stachelek, Jan Grybowicz z klasy 8, Gabriela Konwińska z klasy 7 oraz Aleksandra Szkudlarek i Joanna Koczorowska z klasy 3 gimnazjum. Ostatecznie laureatką została Gabriela Konwińska zajmując 3 miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy o powstaniu wielkopolskim 1918-1919.
Powiatowy Konkurs Języków Obcych
Nina Domagała zajęła drugie miejsce w VI Powiatowym Konkursie Języków Obcych w kategorii język angielski. Konkurs został zorganizowany dnia 23 marca 2019 roku przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Wągrowcu. W tym roku uczestnicy wykazali się wiedzą zarówno leksykalno - gramatyczną, jak i znajomością rezerwatów przyrody. W związku z tą tematyką została zorganizowana wycieczka do rezerwatu "Dębina", gdzie leśnicy podzielili się informacjami na temat życia w lesie, pracy leśników oraz pokazali najcenniejszy eksponat - pomnik przyrody- dąb "Korfanty". W konkursie brał udział także Tomasz Mycielski.
Kleks 2019
W konkursie recytatorskim dla uczniów szkół podstawowych udział wzięła Julia Lewandowska z klasy 1a.
Klasa 2A - zabawa w teatr
Na zajęciach technicznych uczniowie z klasy 2a wykonali kukiełki według własnego projektu, do scenek teatralnych z wymyślonymi przez siebie dialogami.
W pierwszy dzień wiosny sprzątaliśmy wągrowieckie lasy
Klasy siódme wraz z nauczycielami pomagali w sprzątaniu lasu.
3Ze strony:
http://www.durowo.pila.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/czysty-las-
W Międzynarodowy Dzień Lasów, z inicjatywy: Ewy Roman ze Spółdzielni Socjalnej "Wspólny Sukces", Moniki Stachowiak – Grochali z Klubu Integracji Społecznej Fundacji AKME w Wągrowcu, Ewy Muszyńskiej - Roth z Nadleśnictwa Durowo oraz Koła Polskiego Towarzystwa Leśnego działającego przy Nadleśnictwie, rozpoczęliśmy cykliczną akcję sprzątania lasu wokół Wągrowca.21 marca na parkingu przed Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wągrowcu wstawiło się kilkadziesiąt osób chętnych do zebrania jak największej ilości śmieci w lesie. Członkom Spółdzielni "Wspólny Sukces" oraz Klubu Integracji Społecznej towarzyszyły niezawodne jak zawsze seniorki związane z Wągrowieckim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, pracownicy OSIR z Alicją Brewińską oraz liczna młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Konopnickiej ze swoimi wychowawczyniami. Pani dyrektor Katarzynie Budzeń należą się szczególne podziękowania, uczy młodzież dbania o środowisko.Popierają i wspierają nas władze miasta i gminy. Za liczne przybycie, podziękował wągrowczanom wiceburmistrz Piotr Pałczyński, który we wspólnym działaniu widzi przyszłość dla naszego miasta.Niestety nasza ciężka praca już na drugi dzień nie była widziana, leżały nowe puszki, butelki, papiery... To pokazuje, że akcję trzeba powtarzać i przykładem uczyć nie tylko młodzież ale i dorosłych.Nadleśniczy Nadleśnictwa Durowo Sebastian Kołacz już dzisiaj zaprasza na kolejne spotkanie.
Fot. Piotr Korpowski, Jakub Kaczmarek, Ewa Muszyńska-Roth
Konkurs recytatorski „Po różnych ścieżkach”
Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu kolejny raz zorganizowała w przededniu Światowego Dnia Poezji konkurs recytatorski MISTRZ RECYTACJI. W tej edycji recytatorzy z 8 szkół podstawowych z naszego powiatu zmierzyło się z tekstami Jana Lechonia. Mistrzem, a właściwie MISTRZYNIĄ RECYTACJI została JULIA PRZYBYLSKA z klasy IIIa. Wyróżnienie zdobyła Agata Andrzejczak. Naszą szkołę reprezentowała też Paulina Siódmiak z kl. VIIIb. Uczennice przygotowały Barbara Orzoł i Lidia Zagórska–Skiba.
ze strony Miejskiej Biblioteki Publicznej
21 marca to międzynarodowe święto poezji i poetów. Właśnie w tym dniu, już od 1999 roku, obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Z tej właśnie okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu, już od lat, organizuje konkurs recytatorski. Konkurs co roku poświęcony jest innemu poecie i jego poezji. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin Jana Lechonia, poety związanego ze „Skamandrem”, ale dziś już nieco zapomnianym. Chcąc przypomnieć tego poetę, poprosiliśmy tegorocznych uczestników konkursu recytatorskiego o przygotowanie właśnie Jego wierszy. Do konkursu zgłosiło się 23 uczniów reprezentujących następujące szkoły podstawowe: Szkołę Podstawową im. Powstańców Wielkopolskich w Łeknie, Szkołę Podstawową nr 2, 3 i 4 w Wągrowcu, Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu, Akademię Talentów w Wągrowcu, Szkołę Podstawową im. Stanisława Staszica w Żelicach i Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Skokach. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów jury w składzie: Bożena Skrentna, Jolanta Kaczmarek i Alina Woźniak, przyznało następujące nagrody:
Mistrz Recytacji - Julia Przybylska (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu)
II nagroda - Nikola Magda (Akademia Talentów w Wągrowcu)
III nagroda - Aleksandra Łochowicz (Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Łeknie)
Wyróżnienie - Agata Andrzejczak (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu)
Wyróżnienie - Anna Nowak (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wągrowcu)
Wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom dziękujemy za udział w naszym konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!!!
Procedury na egzamin gimnazjalny - informacja dla rodziców
Procedury na egzamin ósmoklasisty - informacja dla rodziców.
Nabór na rok szkolny 2019/2020
Dzień Kobiet
Chłopcy nie zapomnieli o dziewczętach.
XXIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce
5 marca odbył sie XXIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - etap powiatowy w Golańczy. W konkursie wzięło udział 6 uczniów z naszej szkoły: Agata Gajewska, Katarzyna Kamińska i Jacek Broniewski z klasy 4, Marta Radkiewicz i Paulina Siódmiak z klasy 8 oraz Roma Ostojska z klasy 3 gimnazjum. Na etapie rejonowym 25 kwietnia o tytuł finalisty powalczą 4 osoby: Jacek Broniewski, Marta Radkiewicz, Paulina Siódmiak i Roma Ostojska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Trzymamy kciuki za zwycięską czwórkę na kolejnym etapie konkursu. Uczniów przygotowuje p. Wioleta Szafran.
Wizyta przedszkolaków
8 marca klasę 2a odwiedziły przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 2 im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu. Uczniowie zaprezentowali poznane tańce i piosenki. Na twarzach wszystkich gościły uśmiechy.
Drzwi otwarte
Zapraszamy Rodziców oraz naszych przyszłych Uczniów i Uczennice na Drzwi otwarte w naszej szkole, które odbędą się w sobotę 23 marca o godzinie 12.00.
Teatr "Szpak Fryderyk Polski"
Klasa pierwsza udała się na spektakl w Gnieźnie. Spektakl opowiadał o tolerancji i akceptacji dzięki temu, że jesteśmy różni świat jest ciekawsy, dla każdego jest miejse i można żyć w zgodzie.
Archiwum Aktualności