Uwaga zmiana terminu!
W dniu 27 sierpnia o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu dla uczniów i rodziców.
W ostatnim tygodniu sierpnia tj. 26-30 sierpnia w godzinach 9.00- 15.00 odbędą się obowiązkowe warsztaty dla uczniów przygotowujące do wyjazdu. O dokładnym rozkładzie zajęć poinformujemy w terminie poźniejszym.
Program_Realizacji_Mobilnosci_Grecja.pdf
Wyjazd 6 września sprzed szkoły. Przyjazd do Grecji 7 września w godzinach popołudniowych.
Wyjazd z Grecji 20 września. Przyjazd 21 września.
Młodzież szkolna wyjeżdża na realizację programu mobilności autokarem z Wągrowca. Jedziemy bez noclegów tranzytowych. Postoje przewidywane są co 3 godziny lub też w razie nagłej potrzeby. Autokar będzie dostępny na cały okres mobilności.
W trakcie przejazdu przez Serbię i Macedonię dzieci będą proszone o wyłączenie transmisji danych w telefonach jak też włączenie trybu samolotowego w celu zabezpieczenie telefonów przed nadmiernymi rachunkami telefonicznym w wyniku korzystanie z operatorów nie będących w UE.
W trakcie pobytu będziemy realizować program edukacyjny wraz z uczniami greckimi.
Dodatkowo będziemy realizować program kulturowy, poznawanie kultury greckiej, wycieczki do Tesalonik, Meteorów oraz wycieczki lokalne, „Wieczór Grecki”.
Wszystkie te działania będą dokumentowane i umieszczane w social mediach szkoły.
W ramach realizacji mobilności do Grecji uczniowie szkoły wg projektu będą realizować poniższe zadania:
1.Warsztaty „Soya candles DIY”
Uczniowie przygotują wspólnie świece sojowe. Wosk sojowy jest pozyskiwany z ziaren soi, Jest biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska, gdyż podczas palenia nie uwalnia żadnych szkodliwych substancji.
2.Sprzątanie plaży #youthinaction
Sprzątanie zostanie zorganizowane w miejscu, w których zalegają śmieci. Uczniowie sprzątający wybrany obszar będą zdawać relację z tej akcji. Zostaną wykonane zdjęcia z miejsca przed i po sprzątaniu.
3. Stroje starożytnych Greków a dzisiejsza moda „Slow vs. Fast fashion”
Młodzież przygotuje prezentacje na temat dawnych zwyczajów modowych i porówna je ze współczesnymi trendami, aby zobaczyć jak zmieniało się podejście do mody na przestrzeni wieków. Uczniowie zapoznają się ze zjawiskiem „fast fashion” i masową produkcją, która jest szkodliwe dla środowiska.
4. Segregacja śmieci
Uczniowie ugruntują wiedzę o podstawowych zasadach segregacji śmieci na 5 kategorii o różnych kolorach. Dowiedzą się jak wygląda w praktyce segregacja śmieci w Grecji.
5.Warsztaty kulinarne „I am what I eat”
Uczniowie przygotują i przedstawią prezentacje dotyczące wpływu odżywiania się na funkcjonowanie człowieka a także znaczenia pochodzenia spożywanych produktów i ekologicznych upraw. Zapoznają się z dietą śródziemnomorską, która jest uważana za jedną z najzdrowszych. Następnie w mieszanych zespołach będą przygotowywać własne propozycje potraw.
6. Zajęcia wychowania fizycznego „Sport’s Day”
Uczniowie podzielą się informacjami na temat ich ulubionych form spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Uczniowie szkół partnerskich zaprezentują wybrane interesujące formy aktywności sportowej. Następnie zostaną przeprowadzone zawody sportowe między uczestnikami projektu, według pomysłu i planu uczniów.
7. Prezentacja i dyskusja na temat odnawialnych źródeł energii „Sustainable development”
Budynki szkolne zasilane są prądem z paneli fotowoltaicznych. Uczniowie przygotują prezentację na temat zasad funkcjonowania systemu fotowoltaiki, natomiast młodzież ze szkoły partnerskiej podzieli się wiedzą na temat kolektorów słonecznych i ich wykorzystania w ich kraju.
8.Wycieczka „Poznajemy florę i faunę regionu”
Zostanie zorganizowana wycieczka, mająca na celu zapoznać uczniów z pięknem przyrodniczym odwiedzanego regionu.
CO ZABRAĆ
Dokumenty:
Proszę o sprawdzenie ważności i zabranie dokumentów podróżnych (dowód osobisty lub paszport) ważny 6 miesięcy od daty powrotu.
Proszę o wyrobienie i zabranie ze sobą kart EKUZ (kartę EKUZ można wyrobić osobiście w Poznaniu lub online przez IKP lub EPUAP)
https://nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/16494/
Ubrania i kosmetyki:
Kosmetyki i przybory codzienne
Ubrania letnie
W klasztorach w Meteorach jest wymagany odpowiedni strój: Dziewczynki - sukienki lub spódnice za kolano (nie spodnie). Chłopcy– spodnie lub spodenki za kolano (koszule i podkoszulki zakrywające ramiona)
Wygodne buty (nie klapki, nie szpilki)
Kremy z filtrem najlepiej jak najwyższy UV 50.
Okulary przeciwsłoneczne.
Nakrycia głowy.
Lekarstwa, jeżeli ktoś zażywa.
Pieniądze:
Kieszonkowe na wodę, przekąski, pamiątki.
Walutą obowiązującą jest euro.
Można płacić kartami płatniczymi.
Proszę o zabranie drobnych w euro na toalety w trakcie przejazdów Polska - Grecji – Polska.
Woda jest ogólnie dostępna koszt 0,5l - 0,50€.
Koordynatorką jest pani Joanna Pawłoszek.
Wraz z uczniami/uczennciami pojadą jeszcze 4 nauczycielki.