• Nabór do "Marysieńki"

          • Zarządzenie Wójta Gminy Wągrowiec w sprawie postępowania rekrutacyjnego do szkół podstawowych zarówno dla uczniów z obwodu, jak i spoza obwodu szkoły.
            Termin składania wniosków: 02-17 kwiecień 2018 roku.

            Więcej informacji pod linkiem: Rekrutacja

          • Klasy trzecie w kinie

          • Klasy trzecie wzięły udział w seansie "Najlepszy" Łukasza Palkowskiego w Miejskim Kinie. Film opowiadał  prawdziwą historię narkomana Jerzego Górskiego, który musiał przejść długą drogę, aby wyjść z uzależnienia i stać się sportowcem.

          • Konkurs z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości

          • Dnia 9 stycznia 2018 roku dwójka uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Lidii Hermann, wybrała się na rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Powiat Wągrowiecki, w celu obchodów setnej uroczystości odzyskania Niepodległości i wybuchu Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Uczennica Zuzanna Lijewska zdobyła wyróżnienie w kategorii na kartkę pocztową. Uczeń Jakub Rebajn osiągnął wyróżnienie za zakładkę do książki.

          • Gminny Konkurs Kolęd

          • Dnia 23 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Łaziskach odbył się Gminny Konkurs Kolęd pod nazwą " Gwiazdeczko świeć, kolędo leć". Naszą szkołę reprezentował Bartosz Karowski z klasy 1a, który zajął trzecie miejsce. Konkurs odbył się w miłej atmosferze, dzieci pięknie śpiewały znane kolędy, a także rzadkie pastorałki. Czekamy na następny konkurs za rok.

          • Ślubowanie klas pierwszych

          • W piątek 26 stycznia odbyło się ślubowanie pierwszaków i pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu. Uroczystość ta była wyjątkowa również z innego powodu. Po 20 latach przerwy do naszej szkoły zawitały siedmiolatki, które mają okazję uczyć się w gruntownie wyremontowanej i nowocześnie wyposażonej szkole.

            Dziękujemy wszystkim rodzicom klasy pierwszej, a w szczególności Kindze Majewskiej-Basiurze i Sławomirowi Basiurze oraz pani Karolinie Śmiełowskiej za przygotowanie dekoracji i pomoc w przygotowaniu całej uroczystości.

          • Konkurs historyczny

          • Eliminacje szkolne konkursu historycznego o powstaniu wielkopolskim odbędą się 9 marca 2018. Osoby chętne proszone są o kontakt z panią Wioletą Szafran.

            Literatura uzupełniająca:

            Paweł Anders "Szlakiem Powstania Wielkopolskiego"

            Antoni Czubiński "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Geneza-charakter-znaczenie"

            Maria Pachólska,Wiesław Zdziabek "Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej"

            Maria Pachólska,Wiesław Zdziabek "Zeszyt ćwiczeń dla gimnazjum"

            Maria Pachólska,Wiesław Zdziabek "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919"

            Marian Olszewski "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919"

          • Obchody 99. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Łeknie

          • Uczniowie reprezentujący nasza szkołę w konkursie na Gminne Obchody Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zostali zaproszeni na uroczyste rozdanie nagród w Łeknie, które odbyło się 30 grudnia 2017 roku. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o 18.00 w intencji Powstańców Wlkp. w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Łeknie. O godzinie 19.15 na rynku w Łeknie była uroczystość przy tablicy powstańczej, przy której zostały złożone wieńce i odpalona armata. Następnie wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Łeknie na wieczornicę powstańczą.

            W programie było m.in. podsumowanie konkursu plastycznego oraz poczęstunek. Wszyscy uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie zakwalifikowali się do dalszego etapu. (tekst: uczniowie)

             

            http://gminawagrowiec.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/123279/narodowe_swieto_niepodleglosci_w_gminie_wagrowiec_

             

          • Obchody 99. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym przygotowanym przez Radę Programową powołaną przez Powiatowy Honorowy Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Wybuchu Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Konkurs ten spotkały się z dużym zainteresowaniem i ciekawym ujęciem tematu Powstania Wielkopolskiego.

            Uczestnicy zostali zaproszeni na udział w centralnych obchodach 99. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Wyjazd odbył się 27.12.2017r. do Poznania. Z naszej szkoły pojechało 5 uczniów razem z opiekunem – Panią Lidią Hermann. Wycieczka rozpoczęła się wyjazdem spod Szkoły Podstawowej  im. Marii Konopnickiej o godzinie 9.15. Po dojechaniu na miejsce wszyscy poszliśmy pod pomnik Powstańców Wielkopolskich u zbiegu ul. Wierzbięcice oraz Królowej Jadwigi, przy którym odbyła się uroczystość, a później złożenie wieńców. Następnie przeszliśmy uroczystym przemarszem do kościoła na mszę świętą. Kolejnym punktem wycieczki był obiad w Macdonaldzie, który zafundował Starosta Gminy Wągrowiec.Ostatnią atrakcją była uroczystość na placu, na którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. (tekst: uczniowie)

            http://gminawagrowiec.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/126024/pamietamy_obchody_99_rocznicy_wybuchu_powstania_wielkopolskiego 

          • Spotkanie informacyjne "Termomodernizacja Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec"

          • 20 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie podsumowujące projekt "Termomodernizacja Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec”. Podczas niego uczniowie i nauczyciele dowiedzieli się, jak funkcjonuje instalacja fotowoltaiczna, jakimi materiałami dokonano termomodernizacji, jakie oszczędności to przyniesie w przyszłości. W drugiej części spotkania odbył się quiz, w którym wzięły udział 3 drużyny: jedna złożona z nauczycieli: pana Roberta Sarnowskiego, Tomasza Dróbki i pani Beaty Andrzejczak, druga – uczennic klasy 3d: Elizy Smolińskiej, Darii Wróblewskiej i Aleksandry Zachciał oraz trzecia złożona z chłopców z klasy 7a. Uczniowie i nauczyciele otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Gminy Wągrowiec. Spotkanie prowadziła zastępca wójta – pani Jolanta Maciejewska. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Wągrowiec, Przewodniczący Rady Gminy oraz przedstawiciele wykonawców prac modernizacyjnych szkoły.

          • Jasełka

          • Co roku w atmosferę przedświąteczną wprowadzają nas klasowe wigilie i Jasełka. Tegoroczne przygotowane przez pana Waldemara Cieślę, panią Barbarę Orzoł i panią Lidię Hermann oraz uczennice i uczniów z klas gimnazjalnych i podstawowych. 

          • Kolędowanie w Wągrowcu

          • Koncert chóru uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu w 2017 roku. Dnia 12 grudnia chór wraz z instrumentalistami pod opieką pani Lidii Hermann koncertował dla trzech instytucji. W naszym repertuarze znajdują się zarówno tradycyjne kolędy jak i utwory bożonarodzeniowe.

            Na początek około godziny 10:30 zaśpiewaliśmy w Papirusie. Warunki nie były zbyt dobre, lecz tak zaczarowaliśmy naszymi głosami nie tylko pracowników, ale także przechodniów.

            Następnie daliśmy koncert około 11:00 w księgarni Locum.

            Około 12:00 zagościliśmy w Wielspinie gdzie zaśpiewaliśmy dla pracowników i przede wszystkim dla chorych znajdujących się w ośrodku. Przy szczególnym utworze każdemu zakręciła się łezka w oku, mianowicie w utworze pod tytułem „Kolęda dla nieobecnych”.

            Następnego dnia około 11:00 wybraliśmy się do Domu Seniora. Zostaliśmy ugoszczeni przez życzliwe i wspaniałe starsze osoby, które były bardzo zaangażowane w nasz występ. Nie obyło się bez łez wzruszenia oraz słowa „bis”. Wszystkim odbiorcom i występującym się bardzo podobało. Niesamowici ludzie obdarowali nas przemiłymi słowami oraz słodkościami.

            Czas na Szkolny Ośrodek Wychowawczy. Niesamowitym widokiem było ujrzeć ile radości, uśmiechu dajemy tym dzieciom. Przy kolędzie „Wśród nocnej ciszy” zaśpiewał z nami jeden z wychowanków ośrodka.

            Po każdym występie chórzyści rozdawali przepiękne kartki z życzeniami pracownikom poszczególnych instytucji. Również zawsze nagradzani byliśmy gromkimi brawami. Wszystkim sprawiło to dużo radości nie tylko odbiorcom, lecz także chórzystom.

            W tym roku chór pod batutą wspaniałej i niezawodnej pani Lidii Hermann wystąpił w składzie: 

            - instrumentaliści: Adrianna Wekwert, Julia Marciniak, Gabriela Nowak, Julia Przybylska, Aleksandra Zachciał, Katarzyna Wyszyńska,

            - wokaliści: Martyna Matuszak, Julia Ratajczak, Julia Chmura, Paulina Siódmiak, Nadia Siwakowska, Oliwia Wieczorowska, Agata Andrzejczak, Nadia Należyta, Kaja Łasut, Amelia Łukaszczyk, Laura Madeksza, Zuzanna Zmudzińska, Zuzanna Ćwik, Oliwia Nowak, Julia Jerzewska, Justyna Sobańska, Jagoda Czarczyńska, Matylda Faustman, Monika Hermann, Matylda Kluczyńska, Gabrysia Górska, Julia Łukasiewicz, Agnieszka Pałuka, Joanna Koczorowska, Amelia Cegłowska, Roksana Maćkiewicz, Michalina Należyta, Natalia Krenz, Sandra Wróblewska, Olga Goncerzewicz, Paula Jankowska, Klaudia Bagrowska, Dominika Lochyńska, Oliwia Janiszewska, Aleksandra Przesławska, Zuzanna Mazurek, Anna Wieczorek, Zofia Korczak, Amelia Michalak, Nikola Piechocka, Agnieszka Furmanek, Daria Cieślak, Klaudia Czajkowska, Wiktoria Koralewska, Izabela Bednarz, Samanta Rakocy, Katarzyna Zaracka, Martyna Makiej, Julia Wzięch, Klaudia Cieślik, Magdalena Trzcińska, Zuzanna Lijewska, Dominika Tonn, Julia Mikołajczak, Wiktoria Karczewska, Weronika Chudzik, Weronika Magdziarz, Michalina Zygaj, Aleksandra Błaszkowska, Dominika Pietruszka, Olga Szymczak, Daria Wróblewska, Julia Stanulewicz, Jessika Pachurka, Natalia Gapińska, Kornelia Kruk, Filip Agaciński, Gustaw Stanowski, Michał Baran,

            - techniczni: Sebastian Borkowski, Miłosz Kośmicki, Mikołaj Piasecki, Artur Głochowiak, Nikodem Piechocki, Kajetan Mazur

          • Kolędowanie cz.2

          • Dnia 19 grudnia 2017 roku chór z "Marynki" dał koncert w 3 instytucjach w Wągrowcu. Była rekordowa liczba 70 chórzystów.

            Pierwsze kolędowanie odbyło się już po raz szósty w Starostwie Powiatowym. Repertuar oddał klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przy „Kolędzie dla nieobecnych” nie jednej osobie zakręciła się łza w oku. Po zakończeniu koncertu przemowę wygłosił Pan Starosta. Obdarował nas bardzo ciepłymi słowami. Nagrodzeni zostaliśmy brawami oraz słodyczami.

            Około godziny 10:00 udaliśmy się do Urzędu Gminy w Wągrowcu. Tym razem mieliśmy okazję śpiewać w dużej sali konferencyjnej. Mieliśmy także okazję zaśpiewać „na bis”. Wszyscy pracownicy śpiewali, klaskali w rytm piosenki. Tak jak poprzednio wynagrodzeni zostaliśmy brawami oraz słodyczami.

            O godzinie 11:15 przyszliśmy do Biblioteki Miejskiej w Wągrowcu. Tym razem znaleźli się tam, nie tylko pracownicy biblioteki, ale także mali uczniowie ze szkół podstawowych. Oni również śpiewali razem z nami. Miło było patrzeć na uśmiechy tych dzieci, które bacznie słuchały naszego występu i tu mieliśmy okazję słyszeć miłe słowa pracowników.

            Całe koncertowanie zakończyło się około godziny 11:45. Udaliśmy się do szkoły, aby wspólnie podzielić się darami od wszystkich instytucji, w których byliśmy w przeciągu dwóch tygodni. Te słodkości były wyrazem podziękowania, za wprowadzenie świątecznej atmosfery, umiliły nam także dzień. Warto nam było ćwiczyć wszystkie utwory, choćby tylko po to by zobaczyć uśmiechy na twarzach tych wszystkich osób. (tekst: uczniowie)

          • Sukces Jakuba Rebajna

          • Sukces Jakuba Rebajna z kl. 3B. W dniu 07.12.2017 w Powiatowej Bibliotece Publicznej podsumowano konkurs na „Świąteczną Bombkę”. Serdecznie gratulujemy drugiego miejsca.

          • Dzień walki z AIDS

          • Pierwszy grudnia jest Światowym Dniem Walki z AIDS. Z tej okazji w ZSP nr 1 odbyła się prelekcja dotycząca profilaktyki zakażenia wirusem HIV oraz szerzenia wiedzy o AIDS. Wydarzenie to zostało urozmaicone krótkim filmem dotyczącym tej choroby oraz rozdaniem nagród uczestnikom konkursów. W gronie nagrodzonych znalazła się Nina Domagała z kl. 2C, która wykonała pracę plastyczną – plakat promujący zdrowy tryb życia. Serdecznie gratulujemy pięknej pracy i 2 miejsca.(tekst-uczniowie)

             

             

          • Zbiórka Caritas

          • Dnia 8 grudnia 2017 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w składzie: Olga Goncerzewicz, Dominika Lochyńska, Paweł Przesławski, Patryk Meller, Wiktor Odrobiński i Adam Bresiński. Pod opieką pani Hermann wzięli udział w szkolnej zbiórce Caritas. Od godziny 16:00 do 19:00 młodzież zbierała żywność w sklepie Lidl. Rozmawiali z różnymi ludźmi, opowiadali im co robią, a na koniec ustawiali się do wspólnego zdięcia. 

            Następnego dnia zaczęli następną zbiórkę w składzie: Ada Józefowska, Oliwia Janiszewska, Michalina Należyta, Jessika Pachurka, Kaja Łasut, Nadia Należyta, Amelia Łukaszczyk, Julia Łukasiewicz, Julia Rummler, Gabriela Nowak, Matylda Faustman, Zofia Korczak, Anna Wieczorek, Aleksandra Przesławska, Marianna Kubisz, Natalia Krenc, Filip Agaciński, Kajetan Mazur, Maciej Maćkowiak.

            Od godziny 10:00-11:00 trudzili się, by pomóc potrzebującym. Co dwie godziny zmieniali się i pracowali w grupach 6-osobowych. W międzyczasie odwiedzała ich pani Lidia Hermann i była z nich bardzo dumna.

            Z zebranych produktów robione były paczki świąteczne, które były wysyłane do potrzebujących. Cała akcja zakończyła się wielkim sukcesem. (tekst- uczniowie)

             

             

          • Zaproszenie na spotkanie

          • Zapraszamy Rodziców na spotkanie podsumowujące projekt "Termomodernizacja Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec". Spotkanie odbędzie się w środę, 20 grudnia o godzinie 11.00.

          • Wycieczka do Berlina i Poczdamu

          • Uczniowie wraz z opiekunami: panią Danutą Chosińską, Joanną Majchrzak i Wioletą Szafran spędzili dwa pełne wrażeń dni w Berlinie i Poczdamie.

            Poranek rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Pergamońskiego. Podczas pierwszego dnia wizyty w Berlinie zwiedziliśmy także centrum miasta: Wyspę Muzeów, Alexanderplatz, przeszliśmy się ulicą Unter den Linden i pospacerowaliśmy po jarmarku świątecznym - Weihnachtsmarkt.

            Kolejnym punktem programu pobytu była wizyta w Muzeum Techniki.

            Drugi dzień wycieczki rozpoczął się zwiedzaniem parlamentu niemieckiego- Reichstagu, Pomnika Pomordowanych Żydów Europy oraz Bramy Brandenburskiej, gdzie młodzież w praktyce wykorzystała znajomość języka niemieckiego dzięki zadaniom przygotowanym przez panią Danutę Chosińską.

            Ostatnim punktem naszego dwudniowego pobytu w Niemczech było zwiedzanie Poczdamu, gdzie zobaczyliśmy Bramę Brandenburską (niestety w remoncie), Pałac Sanssouci i pałac Cecilienhof (gdzie w dniach od 17 lipca do 2 sierpnia 1945 obradowali uczestnicy konferencji poczdamskiej).

            Jak sami uczniowie stwierdzili, te dwa dni stały się dla niektórych zachętą, aby ponownie odwiedzić Niemcy i Berlin.

            Przez całe dwa dni wycieczki o nasze bezpieczeństwo dbał Jakub Szulc (z klasy 3d), dzielnie nosząc torbę z przyborami do pierwszej pomocy. Dziękujemy ci Jakubie! 😀💪

            Wycieczka do Berlina

            część klasy 3d (z Łukaszem Burdelskim) w Muzeum Pergamońskim

          • Zajęcia z pierwszej pomocy

          • Wiedzę, o tym jak udzielić pierwszej pomocy i pomóc choremu w potrzebie należy przekazywać jak nawcześniej. Dlatego pierwsza klasa wzięła udział w zajęciach z ratownikiem medycznym - panem Krzysztofem Tyborskim, na których ćwiczyła zasady pierwszej pomocy. Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Krzysztofa.

            Pierwsza pomoc w klasie pierwszej

          • Wycieczka naukowa do Torunia

          • Wycieczka odbyła się dnia  14 listopada 2017 roku do Centrum Chemii w Małej Skali, gdzie po miłym powitaniu zwiedzaliśmy aktywnie z panią przewodnik Starówkę Torunia.

            Głównym celem wycieczki były ciekawe i samodzielnie przeprowadzone chemiczne zajęcia laboratoryjne. Sprzęt laboratoryjny i odczynniki chemiczne stały się bardziej znajome.

            Po zajęciach przeszliśmy do Planetarium na interesujący seans „Wirująca Ziemia”, gdzie zaznajomiliśmy się z położeniem ziemi, planet, słońca i innych gwiazd w różnych porach roku.

            Na pysznym obiedzie w restauracji SOWA mogliśmy chwilę odpocząć i zregenerować siły przed wizytą w Żywym Muzeum Piernika, gdzie czekała na nas lekcja - wypieku ciasta piernikowego połączona z wiadomościami na temat sposobów przygotowania i wypieku ciasta w różnych czasach.

            Na koniec dnia przyszedł czas na nas pokazy doświadczeń chemicznych w Centrum Chemii w Małej Skali.

            O miłą atmosferę zadbali organizatorzy pobytu w Toruniu oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Wągrowca wraz z panią Anną Hinc oraz panią Dorotą Kuryłowicz.

             

            Wycieczka do Torunia

             

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu
      • +48 693 782 882
      • ul. Kolejowa 14,
        62-100 Wągrowiec
        Poland
      • Dyrektor: Danuta Karczewska
        Wicedyrektor: Anna Brzezińska
      • Sekretariat czynny w godz. 7.45 - 15.15.
        Sekretariat obsługuje Katarzyna Ratajczak.