Ambasador Izraela Anna Azari spotkała się z wągrowiecką młodzieżą podczas wizyty w I LO im. Powstańców Wielkopolskich. Najliczniejszą grupę, obok licealistów z LO, stanowiła młodzież naszej szkoły. Po wykładzie i prezentacji na temat życia w Izraelu, młodzież mogła zadawać pytania. Nasza młodzież aktywnie włączyła się do rozmowy. Przed wykładem młodzież miała okazję zwiedzić wystawę o historii wągrowieckich Żydów.
Spotkanie z ambasador Izraela
Wspaniały występ naszych uczniów i absolwentów
To trzeba obejrzeć! https://youtu.be/bdkBSVklJII
Emocjonalny i wzruszający... taki był - odbywający się w ramach uroczystości "Ślady (nie)pamięci" - montaż słowno-muzyczny oparty na poezji związanych z Wągrowcem pisarek żydowskiego pochodzenia: Friedy Mehler, Gertrud Kolmar oraz Lessie Sachs-Wagner. Mehler i Kolmar są ofiarami Holokaustu, zostały zamordowane w obozach masowej zagłady; Sachs zmarła po długiej chorobie na emigracji w Stanach Zjednoczonych w tym samym czasie co Frieda i Gertrud. W uroczystości wzięły udział mieszkańcy Wągowca.
W przedstawieniu, które odbyło się w auliI LO wystąpili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec: Kinga Kucharska, Adrianna Wekwert, Martyna Makiej, Michał Baran - recytacja, Magdalena Pytlińska i Agata Baran - śpiew oraz Wiktoria Marglarczyk - fortepian. Kinga Kucharska i Magda Pytlińska to nasze absolwentki.
Reżyseria: Barbara Orzoł i Sebastian Chosiński.
Scenariusz: Sebastian Chosiński.
II Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych
18-osobowy zespół Teatru Bez Nazwy przedstawił spektakl "Na was można liczyć". Przedstawienie wyreżyserowała pani Barbara Orzoł. Teatr zajął drugie miejsce. Gratulacje.
O miłości z przymrużeniem oka
08 czerwca członkowie Teatru Bez Nazwy wystąpili z przedstawieniem "O miłości z przymrużeniem oka". Publiczność zgromadzona w bibliotece gromkimi brawami podziękowała aktorom. Była zachwycona ich profesjonalizmem.
Adrian Wesela coraz szybszy
Jeszcze jako nasz uczeń, Adrian Wesela bił wszelkie rekordy.
Źródło: Orkan Środa
Adrian Wesela w mocno obstawionym biegu na 100m poprawia wyraźnie swój rekord życiowy, jego wynik to 10:70 s (poprzedni rekord - 10:82)! Korzystne warunki na stadionie (wiatr w plecy + 1,5 m/s) znacznie pomogły w uzyskaniu dobrych rezultatów. Do oficjalnego minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów brakuje tylko 0,05 s. Co więcej na dzień dzisiejszy jest to drugi wynik wśród juniorów w kraju! Wielkie brawa.
Dawid Kozubek w konkursie geologicznym
Dawid Kozubek, absolwent 2015/16, jeszcze jako nasz uczeń często angażował się w różne dodatkowe działania szkolne i pozaszkolne. Tym razemjako uczeń ZSP nr 2 wziął udział Konkursie Geologicznym. A my jesteśmy dumni!
http://zsp2wagrowiec.pl/?paged=4
Dawid Kozubek mężnie stawił czoła geologicznej rzeczywistości i wziął udział w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego zdobywając przy tym wyróżnienie Dawidzie, gratulujemy i prosimy o więcej takich półfinałów (ba, o finały też prosimy). Na zdjęciu Dawid z panią profesor Grażyną Witkowską, najlepszym geografem i geologiem pod słonecznym Wągrowcem.
Mateusz Zych w młodzieżowym sejmiku wojewódzkim
Nasz absolwent - Mateusz Zych został przewodniczącym obrad Sejmiku Młodzieżowego Województwa Wielkopolskiego.
http://www.wagrowiec.pl/78,start-lokalnie.html?tresc=5372
7 czerwca po raz pierwszy obradował Sejmik Młodzieży Województwa Wielkopolskiego pn. „Marzenia młodzieży o Wielkopolsce 2020+”. Jest to projekt, który został przygotowany przez Przewodniczącą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofię Szalczyk. Do współpracy przy jego powstawaniu zostali zaproszeni starostwie oraz prezydenci miast na prawach powiatu. Oferta współpracy przy projekcie została wysłana także do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w województwie wielkopolskim.
Sesja Sejmiku Młodzieży została przeprowadzona na wzór prac, jakie mają miejsce podczas I posiedzenia Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Młodzież brała udział w głosowaniach, a także wybrała spośród swojego grona sekretarzy obrad, przewodniczących poszczególnych komisji, a przede wszystkim prezydium Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.
Przewodniczącym obrad został Mateusz Zych, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. Młodzież, oprócz udziału w samej sesji, miała również możliwość pracy w komisjach. Powołane zostały w tym celu cztery komisje tematyczne: Komisja Przedsiębiorczości, Komisja Środowiska, Komisja Kultury oraz Komisja Edukacji i Rodziny.Przypomnijmy, pierwszym etapem projektu było przygotowanie przez dwuosobowe zespoły uczniowskie pracy pt. „Stąd jesteśmy! Nasza „Mała Ojczyzna” w naszych marzeniach”, a następnie przedstawienie jej przed powołaną w starostwie komisją rekrutacyjną.
Bądź wolny od uzależnień
W środę 27 kwietnia o godzinie 10:00 obradowało 9-osobowe jury, które w ramach powiatowej edycji konkursu "Wolny od uzależnień" wyłoniło trzy najlepsze spoty reklamowe. Jury oceniało: pozytywne formy zachowania wśród młodzieży – aktywne spędzanie czasu wolnego, przestrzeganie prawa oraz ostrzegający przed różnymi formami uzależnień.
Do konkursu przesłanych zostało łącznie 9 filmów z 6 szkół, a stworzyło je 23 uczniów.
Wśród nich drużyna naszej szkoły: Martyna Makiej, Adrianna Wekwert i Katarzyna Zaracka.
Na uroczystej gali obecni byli Strarosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu kom. Mariusz Wiśniewski, Sekretarz Gminy Wągrowiec Joanna Gronkiewicz-Zielińska, Kierownik Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wągrowcu Lidia Kozdęba, Specjalista ds. Epidemiologii ZOZ w Wągrowcu Małgorzata Marczewska. Nagrodzili oni zwycięskie filmy.
http://www.wagrowiec.policja.gov.pl/
XVII Przegląd Małych Form Teatralnych
Troje naszych uczniów - Michał Baran, Martyna Makiej i Adrianna Wekwert - zostało wyróżnionych spośród z83 aktorów występujących podczas przeglądu teatralnego w Robakowie. Nasz Teatr Bez Nazwy wystąpił z przedstawieniem "Szalone życie Rudolfa". A reżyserowała to przedstawienie pani Barbara Orzoł.
Temat przewodni konkursu to: „Z bohaterem w tytule”, toteż grupy teatralne prezentowały inscenizacje utworów, w tytułach których pojawia się bohater: „Harry Potter i grota salahara” - Zespół Szkół w Biedrusku, „Antygona” - Gimnazjum w Kórniku, „Kosmita” - Gimnazjum w Krzykosach,„Mikołajek” - Gimnazjum nr 1 w Luboniu, „Prawdziwy superbohater” - Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie, „Mały Książę” - Gimnazjum nr 6 w Poznaniu, „Szalone życie Rudolfa” - Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec, „Balladyna” - Gimnazjum w Robakowie.
Osiem grup teatralnych, osiemdziesięcioro troje młodych aktorów, troje jurorów, dziesięcioro nauczycieli i ośmioro pomocników – tyle osób obejrzało z zainteresowaniem konkursowe spektakle. Potem wszystko należało do jurorów, czyli Pań: Agaty Wittchen-Barełkowskiej - teatrologa i Martyny Zaremby-Maćkowskiej - aktorki Teatru Nowego w Poznaniu oraz Pana Sławomira Animuckiego – dyrektora Kórnickiego Ośrodka Kultury.
Indywidualne nagrody aktorskie otrzymał między innymi: Michał Baran,
Wyróżnienia za grę aktorską zdobyły między innymi: Martyna Makiej i Adrianna Wekwert.
Bliskie, ale nieznane
Klasa 2d
z wychowawcą i panią pedagog zwiedziła najciekawsze miejsca Gminy Wągrowiec. Uczniowie poznali historię grobowca rotmistrza Franciszka Łakińskiego, zobaczyli przepiękne wnętrza kościoła w Tarnowie Pałuckim i przeszli się ścieżką edukacyjną "Bracholińska Ostoja".
Wycieczka 2d po Gminie Wągrowiec
P.S. Ten obcięty osobnik to Adrian, który chroni swój wizerunek
.
Bal już niedługo
Gimnazjaliści trenują poloneza pod czujnym okiem pani Lidii Hermann. Już niedługo, bo 9 czerwca czeka ich Bal Gimnazjalistów.
Czyżby pan Cieśla tam w oddali też tańczył?
Wycieczka rekreacyjna na Jump Arenę
Klasa 2c oraz inni uczniowie wraz z wychowawcą - panem Romanem Budzyńskim i panią Grażyną Eichstaedt odwiedzili Jump Arenę w Poznaniu.
Gimnazjum oczami uczniów
Rada Samorządu Uczniowskiego postanowiła przedstawić swoją szkołę i zachęcić uczniów do nauki w "Marynce".
Coś dla duszy, coś dla ciała...
Nasza klasa (2d) wybrała się z klasą 1a oraz wychowawcami - paniami Danutą Chosińską i Lidią Siemianowską oraz panią pedagog Anną Hinc na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem programu było Muzeum Narodowe, gdzie w trakcie lekcji muzealnej "Fałszerze sztuki" dowiedzieliśmy się, dlaczego i jak fałszuje się obrazy, jak wyglądały kradzieże dzieł w muzeach. Zobaczyliśmy najbardziej znane dzieła Muzeum Narodowego w Poznaniu, a potem w małych grupach musieliśmy wykonać zadania np. odszukać obraz na podstawie fragmentu zdjęcia, ułożyć puzzle obrazu, odszukać dzieło mając jakiś krótki cytat, który miał za zadanie naprowadzić nas.
Drugim punktem programu była Jump Arena i mega wycisk!!!
Oprócz tego niektórzy po raz pierwszy zobaczyli trykające się poznańskie koziołki.
Zobaczcie sami. Wycieczka do Poznania 2d,1a
Wycieczka do Warszawy
Okres wycieczkowy czas zacząć. Uczniowie w tym głównie klasa 1d udali się na podbój Warszawy.
Skarby naszego strychu
Szkoła z prawie 125 - letnią historią musi kryć jakieś tajemnice. Podczas porządkowania znaleźliśmy ciekawe przedmioty.
Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce
Izabela Kończal uzyskała tytuł laureata zajmując trzecie miejsce, natomiast Julia Adamczewska została finalistką XXI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Dziewczęta musiały wykazać się na konkursie ogromną wiedzą z historii, tradycji, kultury, znajomości legend i zabytków wielkopolskich. Konkurs organizowany jest pod patronatem Kuratorium Oświaty. Uczennice przygotowała do konkursu pani Wioleta Szafran.
Trwają zapisy do szkoły podstawowej
Trwają zapisy do nowo powstałej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej. W roku szkolnym 2017/2018 utworzone zostaną klasy pierwsze i siódme.
Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy 1 spoza obwodu szkoły.doc
Laureatka i finalistka w Konkursie o Powstaniu Wielkopolskim
Martyna Muszyńska została laureatką, a Martyna Śróda finalistką IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim zorganizowanym w ramach projektu: Pamiętamy! Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Uczennice przygotowała pani Wioleta Szafran.
10 maja 2017 r. w Centrum Interpretacji Dziedzictwa Trakt „Brama Poznania” w obecności p. Janiny Golik Zastępcy Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, p. Ewy Superczyńskiej Dyrektora Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Jarosława Biegły starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Poznaniu Martyna i Martyna odebrały nagrody i dyplomy laureata i finalisty IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.
Konkurs na komiks „Ty i Harry Potter w krainie Mugoli”
http://www.hynry.hekko.pl/biblioteka/aktualnosci/konkurs-na-komiks-rozstrzygniety/
W związku z cieszącym się niezmiennie ogromną popularnością cyklu książek o Harrym Potterze Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu ogłosiła konkurs na komiks. Mogli w nim wziąć udział uczniowie klas IV-VI SP; Gimnazjum; Szkoły Ponadgimnazjalne. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy konkursowej – komiksu, stanowiącego kompletną opowieść, inspirowaną cyklem przygód o Harrym Potterze.
Na konkurs wpłynęło 39 prac.
Jury przyznało nagrody w dwóch grupach wiekowych
W kategorii szkół podstawowych Jury postanowiło przyznać:
W kategorii szkół gimnazjalnych Jury postanowiło przyznać:
I Nagrodę: Roma Ostojska - kl. I C
Kinga Szkudlarek - kl. I C
II i III Nagrody: w tej kategorii wiekowej nie przyznano
Archiwum Aktualności