24.03.2017 r. uczniowie klas III zainteresowani dalsza nauka w liceum, wybrali sie z wizyta do I LO im. Powstańców Wielkopolskiej. Przywitał ich pan dyrektor Cezary Szypulski. Po liceum uczniów oprowadzili: pani Danuta Muszyńska i pan Maciej Patelski.
Celem wizyty było zapoznanie się z gmachem i tradycją szkoły oraz przedstawienie możliwości edukacyjnych liceum. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z licealistami o szkole z ich perspektywy.
Na koniec wizyty Błażej - uczeń klasy III b naszego gimnazjum zagrał dla koleżanek i kolegów na fortepianie w auli LO. Za występ zebrał spory aplauz, także od licealistów.
W odczuciu młodzieży było to bardzo udane spotkanie, które dało im wiele informacji na temat atmosfery w szkole. Opiekunami były: Pani Beata Szymarek i Pani Anna Hinc. Wizyta w I LO - zdjęcia.
Wizyta trzecioklasistów w I LO
Dzień Języków Obcych
Tegoroczny Dzień Języków Obcych obfitowałw wiele zaskakujących zdarzeń.
W Jury tegorocznego konkursu zasiadły: panie Joanna Majchrzak, Dorota Kuryłowicz, Anna Hinc, Beata Szymarek oraz członkinie Rady Samorządu Uczniowskiego. Zadaniem klas było przygotowanie w ramach zajęć z języka niemieckiego i angielskiego piosenki angielskie wraz z choreografią oraz krótkiego przedstawienia w języku niemieckim o znanej postaci z krajów niemieckojęzycznych.
Przed pierwszymi klasami stało trudne zadanie, gdyż oprócz 1d, pozostałe klasy uczą się języka niemieckiego zaledwie od września w wymiarze 1 godziny tygodniowo. Tym bardziej uważamy, że ich przedstawienia były na bardzo wysokim poziomie językowym jak na ich obecne umiejętności.
Nie lada problem miało Jury w przypadku klas drugich. Poziom występów był tak wysoki, że pomiędzy pierwszym a czwartym miejscem była różnica zaledwie 6 punktów, a pomiędzy pierwszym miejscem, a drugim 0,5 punkta. Można stwierdzić, że wszystkie te klasy wygrały, prezentując tak doskonałe przedstawienia.
Pomiędzy występami odbył się konkurs literowania po niemiecku i angielsku. Uczniowie losowali słowa o różnym stopniu trudności i próbowali je prawidłowo przeliterować. Jeżeli ktoś nie czuł się na siłach, mógł skorzystać z pomocy kolegi lub koleżanki, którzy musieli wykonać "karne zadanie" np. wypić sok z cytryny, zjeść łyżeczkę musztardy, zrobić przysiady z piłką lekarską, czy skakać na skakance i wiele innych. Na szczęście tylko niektórzy decydowali się na taką formę, większość próbowała swoich sił w literowaniu i to z dużymi sukcesami.
Zmagania językowe zakończyły się wynikami:
Z klas pierwszych zwyciężyła klasa 1C.
Z klas drugich zwyciężyła klasa 2D.
Z klas trzecich zwyciężyła klasa 3A.
Nagrodę główną ufundowała Rada Rodziców, a była nią wspólne wyjście na pizzę.
Poza tym, Jury przyznało specjalne nagrody.
Dzień Języków Obcych - zdjęcia
Dzień Języków Obcych - filmiki
Etap rejonowy XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce
Izabela Kończal i Julia Adamczewska dostały się do etapu rejonowego XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Uczennice przygotowują się pod okiem p. Wiolety Szafran.
IX WOJEWÓDZKI KONKURS o Powstaniu Wielkopolskim
Wyjazd do Poznania w dniu 11.03.2017 pięciu uczniów (Martyna Muszyńska, Martyna Śróda, Joanna Mycielska, Adrianna Wekwert, Piotr Czapracki) na IX WOJEWÓDZKI KONKURS o Powstaniu Wielkopolskim nie mógł się odbyć bez wizyty w Muzeum Powstania Wielkopolskiego.
Laureatką konkursu została Martyna Muszyńska, a finalistką Martyna Śróda.
Uczniów przygotowywała p. Wioleta Szafran.
Powiatowy Konkurs Matematyczny w Żelicach
http://www.wagrowiec.pl/78,start-lokalnie.html?tresc=4647
Tomasz Mycielski, Michał Kubale, Piotr Czapracki, Karolina Hoffa to laureaci XIII Powiatowego Konkursu Matematycznego w Żelicach. W konkursie brała również udział Zuzanna Janaszczak.
Powiatowy konkurs matematyczny dla uczniów gimnazjów Powiatu Wągrowieckiego na stałe wpisał się w pracę dydaktyczną nauczycieli matematyki. W sobotę 18 marca odbyła się XIII jego edycja. Głównym celem konkursu jest kształtowanie i rozwój talentów matematycznych uczniów. Każdego roku udział w nim bierze kilkudziesięciu uczniów z 9 szkół naszego powiatu. Zmagania konkursowe odbywają się w trzech kategoriach: dla klas I, II i III. Na drodze eliminacji szkolnych, każde gimnazjum wskazuje po dwóch finalistów z danej grupy uczniów.
Od kilkunastu lat konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Wągrowieckiego i Wójta Gminy Wągrowiec.
W XIII Powiatowym Konkursie Matematycznym nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali:
klasy III
I miejsce - Radosław Winiecki, Gimnazjum w Gołańczy
I miejsce - Karolina Hoffa, Gimnazjum Gminne w Wągrowcu
II miejsce - Julianna Jakubiak, Gimnazjum Miejskie w Wągrowcu
III miejsce - Łukasz Jankowski, Gimnazjum w Gołańczy
III miejsce - Paweł Przybyłek, Gimnazjum Miejskie w Wągrowcu
III miejsce - Wanessa Pietrus, Gimnazjum w Wapnie
Klasy II
I miejsce - Katarzyna Konwińska, Gimnazjum w Gołańczy
II miejsce - Piotr Czapracki, Gimnazjum Gminne w Wągrowcu
III miejsce - Wiktor Kufel, Gimnazjum w Gołańczy
III miejsce - Aleksandra Szymańska, Gimnazjum w Skokach
Klasy I
I miejsce - Wiktor Wieczorek, Gimnazjum w Mieścisku
II miejsce - Paulina Kawczyńska, Gimnazjum w Skokach
II miejsce - Krzysztof Twardowski, Gimnazjum Miejskie w Wągrowcu
II miejsce - Tomasz Mycielski, Gimnazjum Gminne w Wągrowcu
II miejsce - Joanna Purczyńska, Gimnazjum w Mieścisku
II miejsce - Michał Kubale, Gimnazjum Gminne w Wągrowcu
III miejsce - Dawid Borakiewicz, Gimnazjum w Gołańczy
III miejsce - Mateusz Romel, Gimnazjum w Gołańczy
III miejsce - Nikodem Jaruzal, Gimnazjum w Wapnie
III miejsce - Karolina Kuberacka, Gimnazjum w Damasławku
III miejsce - Paulina Kubicka, Gimnazjum w Skokach.
Z wizytą w ZSP 1
W miesiącu marcu uczniowie klas trzecich odbyli spotkania w ZSP nr 1 w Wągrowcu.Celem wizyty było zapoznanie młodzieży z bazą warsztatową i kierunkami kształcenia. Pan Smoliński oraz pani Nowak opowiadali o możliwościach jakie daje nauka w ich szkole. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali pracownie (ekonomiczną, mechatroniczną, komputerową, fryzjerską, mechaniki pojazdowej, krawiecką). Poczęstunek przygotowany przez uczniów technikum gastronomicznego był dużym zaskoczeniem i bardzo miłą niespodzianką. Uczniowie naszej szkoły w czasie spotkanie kierowali liczne pytania, na które uzyskali wyczerpującą odpowiedź. W ocenie młodzieży, wizyta dostarczyła im dużo informacji i z pewnością pomoże im w wyborze szkoły. (Beata Szymarek i Anna Hinc)
Wywiad z Anią Kulpińską
Anna Kulpińska uczennica klasy drugiej I LO (nasza absolwentka) to nie tylko pilna i pracowita uczennica, ale również... znakomita lekkoatletka - płotkarka - zdobywająca medale na zawodach o zasięgu ogólnopolskim.
Jeśli chcecie dowiedzieć się o Ani więcej, jak również poznać jej największe sukcesy sportowe - koniecznie przeczytajcie wywiad, który ukazał się dzisiaj w naszej internetowej gazetce "Ogólniak":http://1lowagrowiec.eu/ogolniak/?p=364#more-364
Największe sukcesy Anny Kulpińskiej:
1) brązowy medal w biegu na 100 metrów przez płotki na Mistrzostwach Polski LZS w Zamościu – 4 czerwca 2016 roku, z wynikiem 14,76 sekund);
2) brązowy medal w sztafecie 4 x 100 metrów na Mistrzostwach Polski LZS w Zamościu – 4 czerwca 2016 roku;
3) brązowy medal w biegu na 100 metrów przez płotki na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu – 6 sierpnia 2016 roku, z wynikiem 14,41 sekund
Zdolności recytatorskie mają we krwi
Uczniowie I LO w Wągrowcu, a nasi absolwenci - Marcin Kubale /3D/ oraz Mateusz Zych 1B/ - wzięli udział w finale VIII Wielkopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Od Aleksandra Puszkina do Daniela Jonasa czyli poetycki spacer przez Europę”, którego organizatorem było IX Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta w Poznaniu.
Rywalizowało ze sobą prawie siedemdziesięciu recytatorów z całej Wielkopolski. Tym bardziej więc cieszy fakt, że Mateusz Zych zajął III miejsce, a Marcin Kubale wywalczył wyróżnienie.
Stypendia dla naszych absolwentów
Absolwenci naszego Gimnazjum: Michał Brzeziński, Marek Radziątkowski, Agata Sturma oraz Remigiusz Szyszkowski, obecnie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymali stypendium Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca za wybitne i bardzo dobre osiągnięcia w nauce za I półrocze roku szkolnego 2016/2017.
Michał Baran w akcji
Na Euroweeku 2017 jednym z zadań Mission Impossible było nakręcenie filmiku.
XXI Wojewódzki Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce
http://gminawagrowiec.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/109082/xxi_konkurs_wiedzy_o_wielkopolsce
http://www.wagrowiec.pl/78,start-lokalnie.html?tresc=4520
W poniedziałek, 27 lutego 2017r. w sali widowiskowej w Łeknie odbył się etap powiatowy XXI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, którego organizatorem po raz trzeci była Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Łeknie.
W konkursie wzięło udział 68 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z 10 placówek z terenu powiatu wągrowieckiego. Wśród nich byli uczniowie podstawówek z Damasławka, Gołańczy, Morakowa, Łekna, Sienna, Skoków, SP 3 z Wągrowca oraz gimnazjów ze Skoków, Gołańczy i gimnazjum gminnego w Wągrowcu. Do konkursu uczniów przygotowywało 12 nauczycieli.
Uroczyste rozpoczęcie konkursu swoją obecnością uświetnili wicestarosta Michał Piechocki, wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak, dyrektor GOK w Łeknie Krystyna Urbańska, przewodnicząca Rady Rodziców przy szkole w Łeknie Maria Lisiecka.
Wszystkich przybyłych powitał dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łeknie p. Jacek Brzostowski, następnie głos zabrali wicestarosta Michał Piechocki i wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak. Wręczyli oni również podziękowania i drobne upominki nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu. Do podziękowań dołączył się również p. dyrektor J. Brzostowski, który szczególne słowa skierował do pana wicestarosty i pana wójta. Podziękował im za życzliwość i wsparcie udzielone w przygotowaniu poczęstunku i upominków dla uczestników etapu powiatowego konkursu. Na tym zakończyła się część oficjalna.
Następnie do pracy przystąpiła komisja konkursowa. Przewodnicząca komisji p. Beata Górna wyjaśniła zasady kodowania prac. Następnie rozdano testy składające się z pytań otwartych i zamkniętych odrębne dla klas IV,V, VI SP i I, II, III gimnazjów. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 45 min. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: przewodnicząca - Beata Górna, członkowie- Magdalena Brząkała, Krystyna Brzostowska, Agnieszka Dzierzgowska, Agnieszka Grajek, Mirela Stachowiak, Wioleta Szafran, Joanna Wojtyszyn.
Po zakończeniu konkursu uczniowie wrócili do domów, a komisja przystąpiła do sprawdzania testów. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, które jest organizatorem konkursu.
Naszą szkołę reprezentowały: Julia Adamczewska i Iza Kończal, które przygotowywały się pod opieką pani Wiolety Szafran.
Grand Prix, I miejsce i wyróżnienie w konkursie "Między Wierszami"
http://www.wagrowiec.pl/78,start-lokalnie.html?tresc=4496
W sobotę 25 lutego odbył się X Powiatowy Turniej Recytatorski dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych „Między Wierszami, zorganizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Turniej przebiegał pod bacznym okiem dyrektora OPP Karola Krusia. Jury w składzie: Jan Kasper – przewodniczący, Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego Małgorzata Osuch oraz Agnieszka Świtoniak przesłuchało 55. uczestników i przyznało następujące nagrody:
W kategorii recytacje gimnazjalistów:
- Grand Prix: Michał Baran - Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec
- I miejsce: Gabriela Nowak - Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec
- II miejsce: Wiktoria Adamska - Gimnazjum nr 1-Wągrowiec
- III miejsce: Kacper Kujawa - Gimnazjum-Skoki
Wyróżnienia:
Weronika Narloch - MOW Antoniewo, Sandra Litkowiec – Gimnazjum Skoki, Anastazja Kasperkowiak – Gimnazjum Damasławek, Zuzanna Cholewińska – Gimnazjum Damasławek, Dominika Nitka – Gimnazjum - Damasławek, Adrianna Wekwert - Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec, Julia Wojciechowska - Gimnazjum Morakowo
W kategorii recytacje-szkoły ponadgimnazjalne:
Wyróżnienia: Konrad Racławski - I LO Wągrowiec, Daria Maciejewska - I LO Wągrowiec, Kacper Bagrowski - I LO Wągrowiec (absolwent naszego gimnazjum).
Szczególną uwagę jury zwrócił fenomenalny Michał Baran swoją interpretacją Wisławy Szymborskiej "Sto pociech".
Dwóch laureatów konkursów wojewódzkich
Katarzyna Gapińska została pierwszą tegoroczną laureatką konkursów wojewódzkich - Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Kasia zwolniona została tym samym z części języka polskiego egzaminu gimnazjalnego.
Michał Baran został drugim laureatem konkursów wojewódzkich, a dokładniej Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Michał choć jest uczniem klasy drugiej, za rok nie będzie zdawał egzaminu z części przyrodniczej i już teraz może pochwalić się maksymalną liczbą punktów z tej części egzaminu gimnazjalnego.
Na Karolinę Hoffę czeka jeszcze ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego w najbliższą sobotę. Trzymamy kciuki!
Konkurs strzelecki
źródło: http://gminawagrowiec.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/107867/i_powiatowy_turniej_strzelecki
Dla upamiętnienia 98. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Zespole Szkół w Żelicach odbył się I Powiatowy Turniej Strzelecki. Celem zawodów było krzewienie wiedzy i kultywowanie bohaterstwa Powstańców Wielkopolskich w rocznicę bitwy pod Radwankami oraz popularyzacja postaw patriotycznych związanych z obronnością kraju.
Na zaproszenie Koła Wągrowiec Gmina Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 oraz Zespołu Szkół w Żelicach do turnieju zgłosiło się trzydziestu zawodników reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z powiatu wągrowieckiego. Po uroczystym otwarciu zawodów, nad sprawnym ich przebiegiem czuwali kierownik zawodów Janusz Sieroń i sędzia główny Jan Kożuszko. Listę startową i punktację prowadzili st. chor. szt. Jerzy Konwiński i Małgorzata Ślęzak. Bezpieczeństwo medyczne zapewnili uczestnikom ratownicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Runowie dowodzeni przez druha w Łukasza Wiatrowskiego.
Wśród uczniów szkół podstawowych bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Frasońska, która wystrzelała złoty medal i Puchar Wójta Gminy Wągrowiec Dla Najlepszego Strzelca, drugie miejsce i srebrny medal zdobyła Kamila Kaczmarek, a medal brązowy wywalczył Krystian Pawłowski.
W konkurencji gimnazjalistów o złotym medalu i zwycięstwie w strzelaniu indywidualnym zadecydowała „10” Julii Frąckowiak, srebrny medal wywalczyła Daria Walaszczyk, a brązowy medal wystrzelał Maciej Kuliberda.
W kategorii drużynowej szkół podstawowych I miejsce i nagrodę Wójta Gminy Wągrowiec wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Żelicach, drugie miejsce i nagrodę Komendanta Hufca ZHP w Wągrowcu zdobyła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiatrowie, trzecie miejsce i nagrodę Wiceprezesa ZK WG TPPW 1918/1919 wystrzelał zespół Szkoły Podstawowej w Pawłowie Żońskim.
Wśród zespołów gimnazjalnych I miejsce i nagrodę Starosty Powiatu Wągrowieckiego wystrzelała drużyna Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Żelicach, II miejsce i nagrodę Prezesa ZOW TPPW 1918/1919 wywalczył zespół Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach, a III miejsce i nagrodę Prezesa ZK WG TPPW 1918/1919 zdobyli reprezentanci Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec im. M. Konopnickiej w Wągrowcu.
Warsztaty historyczne w Muzeum Regionalnym
Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym (i kalendarzowym) także tegoroczne ferie zimowe wykorzystane zostaną z jak największym pożytkiem. W efekcie - w ramach projektu "Wągrowiec: czas odnaleziony" - we współpracy Muzeum Regionalnego oraz I Liceum Ogólnokształcącego (również pod egidą Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego i wągrowieckiego koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego) zorganizowane zostały warsztaty historyczne, których celem jest zebranie i opracowanie materiałów, które posłużą wytyczeniu tras turystycznych szlakiem powstańców wielkopolskich w naszym mieście. Ubiegłoroczne prace nad szlakami "żydowskim" i "niemieckim" zakończyły się pełnym sukcesem, mamy więc nadzieję, że i tym razem dopniemy swego, czyli że uda nam się doprowadzić do publikacji ulotki.
W warsztatach uczestniczy dwanaścioro uczniów wągrowieckich szkół średnich (dziewięcioro ma już doświadczenie z ubiegłego roku). I LO reprezentują: Monika Pawłowska, Zuzanna Latuszek, Zuzanna Wróblewska, Wirginia Cholewińska, Weronika Szłapka, Katarzyna Nowakowska, Iwet Anolue, Anna Białecka oraz Dawid Kamiński i Krzysztof Biegun; reprezentantami ZSP nr 2 są natomiast: Iza Herud i Dawid Kozubek.
Monika, Iza, Zuzia Wróblewska, Wirginia, Dawid Kamiński, Dawid Kozubek to absolwenci naszego gimnazjum, a w warsztatach historycznych biorą udział po raz drugi.
Pierwszego dnia zajęcia odbyły się w sali Muzeum Regionalnego. Zebranych powitał p.o. dyrektora tej placówki i zarazem jeden z organizatorów warsztatów, p. Marcin Moeglich; później odbył się wykład wprowadzający, który przygotował nauczyciel historii w I LO, p. Sebastian Chosiński. Uczniowie otrzymali jako pomoce naukowe monografię śp. Władysława Purczyńskiego "Społeczeństwo ziemi wągrowieckiej w dobie powstania wielkopolskiego i w walce o granicę wschodnią Rzeczypospolitej w latach 1918-1920"; zostały im również przekazane - spisane w latach 60. i 70. XX wieku - wspomnienia powstańców i ich krewnych. W najbliższych dniach czeka ich więc sporo pracy. Zaplanowane zostało zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu oraz spotkanie z p. Wawrzyńcem Wierzejewskim, prezesem Zarządu Oddziału Wielkopolskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego oraz panem Grzegorzem Grochowskim - synem powstańca.
Katarzyna Gapińska laureatką Konkursu Języka Polskiego
Katarzyna Gapińska została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Tym samym zwolniona zostanie z egzaminu z języka polskiego i otrzyma maksymalną liczbę punktów.
Nagrody semestralne
Po raz pierwszy przyznane zostały nagrody za wyróżniające się dokonania uczniów i uczennic w pierwszym semestrze. Nagrody wręczyła pani dyrektor Katarzyna Budzeń w obecności całej społeczności szkolnej.
Za awans do etapów rejonowych konkursów przedmiotowych nagrody otrzymali: Martyna Makiej, Katarzyna Gapińska, Magdalena Trzcińska, Michał Baran, Jakub Cichy, Gabriela Nowak, Jonatan Maćkiewicz, Karolina Hoffa.
Za dokonania na polu artystycznym: Adrianna Wekwert i Zuzanna Lijewska.
Za wyniki sportowe: Julia Adamczewska i Grzegorz Niedbalski.
Za zaaangażowanie na rzecz szkoły: przewodnicząca Rady Uczniowskiej - Weronika Magdziarz.
Za wyniki w nauce i najwyższe średnie: Nina Domagała, Martyna Makiej, Weronika Magdziarz, Michalina Zygaj, Karolina Hoffa.
"Zielona Szkoła" w Rogoźnie
Klasy 3b i 3d wraz z wychowawcami, paniami Danutą Gaertner i Barbarą Orzoł oraz Anną Hinc - pedagogiem szkolnym, wzięły udział w tygodniowych zajęciach w Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach profilaktycznych, rozwijających zainteresowania, integrujących i innych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom potwierdzający udział w tych zajęciach.
Występ chóru szkolnego
Chór szkolny p.Lidii Hermann wystąpił gościnnie na uroczystości wręczenia nagród dla Wolontariusza Roku.
Filmik - relacja z imprezy od 4,30 minuty śpiewa nasz chór.
https://www.youtube.com/watch?v=gmw8_4CIVbU
http://www.gloswagrowiecki.pl/home/wydarzenia/newsy/11668-kto-zosta%C5%82-wolontariuszem-roku
Euroweek 2017
Tegoroczny Euroweek zapamiętamy na pewno za sprawą... śniegu.
Nasz pobyt przypadł w niewielkiej, ale jakże urokliwej wiosce Międzygórze. Udaliśmy się tam z Gimnazjum nr 3 w Rąbczynie i gimnazjum z Mieściska. Równocześnie dotarło również Gimnazjum Miejskie. Tam w ośrodku przez 4 dni odbywały się zajęcia międzykulturowe i warsztaty językowe w języku angielskim prowadzone przez wolontariuszy z Filipin, Białorusi, Włoch, Azerbejdżanu, Kenii, Etiopii, Meksyku, Indii, Polinezji Francuskiej. Zajęcia od rana do wieczora, zadania, które trzeba wykonać często z dopiero co poznanymi ludźmi, ale też mnóstwo dobrej zabawy i śmiechu, to właśnie Euroweek.
A nauczyciele - panie Dorota Kuryłowicz, Danuta Chosińska i Joanna Majchrzak oraz pan Adam Kuryłowicz przygotowali w tym roku dla swoich uczniów specjalną niespodziankę - prawdziwy tradycyjny kulig saniami z końmi. Zapraszamy za rok!
Archiwum Aktualności